Jazztopad Festival we współpracy z Polskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku zaprasza na streamingi koncertów z cyklu Wielka Improwizacja w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Cykl ten prezentuje różne oblicza jazzu: od odważnej awangardy i improwizacji po mainstream. Idealna akustyka sal NFM zapewnia doskonałe środowisko nie tylko dla młodych polskich zespołów, lecz także uznanych artystów. Podczas koncertów Wielkiej Improwizacji wystąpili tacy muzycy jak Wynton Marsalis, Bobo Stenson, Gregory Porter, Tomasz Stańko, Kuba Więcek, Brad Mehldau i Dianne Reeves.

Polska scena jazzowa jest silnie rozpoznawalna na świecie, zarówno pod względem jakości festiwali, jak i rzemiosła artystów. Jazztopad Festival od 17 lat działa pod patronatem NFM. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest zaangażowanie w zamówienia kompozytorskie oraz przygotowywanie projektów specjalnych. Od wielu lat buduje też relacje z najważniejszymi ośrodkami jazzowymi na świecie, wspierając promocję polskiej muzyki improwizowanej i wymianę kulturalną. Od 2015 roku ma coroczne edycje w Nowym Jorku.

  • W niedzielę 11 kwietnia 2021 r. o godz. 20:00 w NFM wystąpi duet wokalno-kontrabasowy Maniucha & Ksawery, czerpiący inspiracje z tradycyjnych, a dzisiaj coraz bardziej zapominanych pieśni rozległego Polesia na Ukrainie. W swoich kompozycjach tych dwóch artystów łączy jazzową improwizację z piosenkami wiosennymi, żniwnymi, weselnymi, kołysankami i miłością, tworząc narrację o cyklach natury i życia ludzkiego. Transmisja koncertu na żywo odbędzie się w internetowych kanałach kilku instytucji: Center for World Music, Polish Music Center USC Thornton School of Music, Center for Traditional Music and Dance, The Ukrainian Museum, Narodowego Forum Muzyki / Jazztopad Festival oraz Polish Cultural Institute New York.

  • W sobotę 17 kwietnia 2021 r. o godz. 20:00 Wojciech Jachna Squad zaprezentuje swoje przestrzenne podejście do improwizacji.  „To spełnienie młodzieńczego marzenia o własnym zespole, składzie najlepszych przyjaciół, współpracowników, z którymi można razem tworzyć muzykę. Jest miejsce na kompozycję, improwizację i wspólne żartowanie”. Bezpłatna transmisja na żywo m.in. na kanałach Detroit Institute of Arts, Jazz at Lincoln Center – Dizzy’s Club i JazzCorner.com.

Łagodne i jadowite – dwie helodermy już można bezpiecznie podziwiać [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Życie w izolacji to moment odkrywania siebie – „Kwarantanna” (online)

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.