Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego od 15 lat Europejskim Nakazem Aresztowania przez czeskie służby.

Podczas kontroli podróżnych przylatujących ze Lwowa zatrzymano 55-letniego obywatela Ukrainy. W trakcie kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG ujawnili, że mężczyzna od 15 lat poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez władze Republiki Czeskiej.

Powodem poszukiwania było  zatrzymanie w celu przekazania lub ekstradycji. Ukrainiec za popełnienie wielu oszustw poszukiwany był przez stronę czeską od 2006 roku. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły piątek. Tego samego dnia przekazany został wrocławskiej Policji.

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r.

Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

Piotr Krejner

Aktualne zagrożenia dla światowego systemu żywnościowego – odpowiedzią może być rolnictwo regeneracyjne

Poprzedni artykuł

Ruszyły prace nad Aleją Wielkiej Wyspy [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.