Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa (MAW) jest jednym z niewielu wydarzeń w Europie skierowanych do wiolonczelistów z całego świata. Pełni przede wszystkim funkcję edukacyjną, przyjmując jednocześnie formę festiwalu.

W ramach MAW organizowanych jest siedem koncertów z bardzo szerokim repertuarem – od baroku po jazz i muzykę współczesną. MAW stworzono, by przybliżyć świat zespołów wiolonczelowych oraz wspomóc talenty pragnące doskonalić swoją grę na wiolonczeli.

Z inicjatywy Polish Cello Quartet przygotowano propozycję kursów muzycznych odpowiadających na potrzeby i oczekiwania młodych muzyków. Jest ona wynikiem wielu przemyśleń i rozmów z instrumentalistami oraz profesorami z całego świata. Podczas warsztatów powstaje kilkudziesięcioosobowa Orkiestra Akademii Wiolonczelowej, w której skład wchodzą wszyscy uczestnicy, wykładowcy i goście MAW. W tym roku ten wyjątkowy zespół wiolonczelistów będzie można usłyszeć na specjalnym koncercie w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej jest zespół Polish Cello Quartet, który tworzą wybitni polscy wiolonczeliści: Tomasz Daroch, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec i Wojciech Fudala.

Wydarzenie muzyczne „Oblicza wiolonczeli” – niedziela – 21 lipca 2019 – 18:00 – Narodowe Forum Muzyki – Wrocław

Wojtek Justyna TreeOh – uczta dla fanów funky

Poprzedni artykuł

Ruska Śmierć – słodko-gorzka historia

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.