„Alicja w Krainie Czarów” to „jedyny wypadek w dziejach piśmiennictwa, gdzie jeden tekst zawiera dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla bardzo dorosłych”, pisał o książce Lewisa Carrolla tłumacz Maciej Słomczyński.

Szczepionką na dosłowność i smutek rzeczywistości są poczucie humoru i wyobraźnia. Świat marzeń sennych na Dużej Scenie Capitolu będzie więc piękny, śmieszny, dziwny i nieustannie zaskakujący. Będzie zabawą – jedną z najważniejszych czynności ludzkich, o której z wiekiem zdajemy się zapominać.

Oryginalna historia z powieści jest kanwą spektaklu: oglądanym przez widownię i bohaterów snem Alicji. Autorki scenariusza – Agnieszka Wolny-Hamkało i Martyna Majewska – zmieniają jednak nieco osnowę fabularną: rodzina dziewczynki będzie oglądać jej sen i uczestniczyć w nim. To będzie opowieść o ciekawości, o poszukiwaniu i tworzeniu swojej własnej tożsamości – o dojrzewaniu, towarzyszącej mu dezorientacji i buncie, i o współczesnej rodzinie, zajmująca dla widza w każdym wieku.

Na „Alicję” Martyny Majewskiej i Agnieszki Wolny-Hamkało w Teatrze Muzycznym Capitol zapraszamy dzieci i rodziców. Opowieść o wyobraźni, ciekawości i dojrzewaniu może stać się świetnym pretekstem do rodzinnych odwiedzin w teatrze, ale i do wykorzystania tej opowieści przez pedagogów.

Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” – czwartek – 7 października 2021 – godz. 10:30 / piątek – 8 października 2021 – godz. 10:30 / sobota – 9 października 2021 – godz. 11:00 – Teatr Capitol – Wrocław

Foto: Tobiasz Papuczys

“Żeby nie było śladów” – polski kandydat do Oscara aktualny do bólu?

Poprzedni artykuł

Kolejorz zdemolował Śląsk. Deklasacja przy Bułgarskiej

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.