Wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Krzysztof Bramorski – Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych wzięli udział w spotkaniu z federalnym ministrem gospodarki Peterem Altmaierem i Premierem Sakosnii Michelem Kretschmerem. Wydarzenie było częścią obchodów trzydziestej rocznicy podpisania polsko – niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

– Kolejny dzień obchodów okrągłej, trzydziestej już rocznicy podpisania dokumentu na którym opieramy naszą codzienną współpracę, to doskonała okazja do spotkań z niezwykłymi ludźmi, którzy pielęgnują te relacje na co dzień. Dziękuję za każdą rozmowę i cieszę się, że wracamy powoli do normalności, a także że nasze granice znów są otwarte – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko

Spotkanie zorganizowane zostało przy okazji inauguracji projektu Wasserstoffzentrum w fabryce Siemens Energy Görlitz. Instytut zlokalizowany będzie na terenie kampusu innowacji SIEMENS Energy, który zajmuje się wykorzystaniem potencjału technologii wodorowej jako źródła energii.

Po spotkaniu w Siemens Energy delegacja Dolnego Śląska odwiedziła przyszłą lokalizację Centrum Badawczego CASUS w towarzystwie Premiera Kretschmera i Burmistrza Goerlitz Octaviana Ursu, po czym udała się na obchody 30 rocznicy podpisania polsko – niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy do Parku Miejskiego w Goerlitz, gdzie wraz z Radnymi Województwa Dolnośląskiego wicemarszałek wziął udział w debacie dotyczącej przyszłości dobrych sąsiedzkich kontaktów. Najważniejszym wątkiem rozmów były pozytywne zmiany przestrzeni ostatnich lat w relacjach między Dolnym Śląskiem i  Saksonią, na pograniczu czego najlepszym dowodem jest powstanie Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie.

Ale tu pięknie! Park Miejski w Sycowie to miejsce unikatowe w skali regionu [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Nasz dron nad Aleją Wielkiej Wyspy. Zobacz jak wygląda budowa [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.