KulturaWideo/Galerie

O książkach i o czytaniu książek – czego szukamy i czego potrzebujemy najbardziej? [VIDEO]

0

W czasach, gdy koronawirus zamknął nas wszystkich w domu, w końcu mamy chwilę, żeby zająć się tym, na co do tej pory nie mieliśmy czasu. Jedną z takich czynności jest czytanie książek.

Wyraźny wzrost zainteresowania literaturą zauważa Agata Sibilak – autorka bloga Następna Strona. Każde z książką spotkanie to podróż w nieznane. Czy w dobie epidemii zainteresowanie czytelnictwem jest większe? Ponad 60% Polaków w ubiegłym roku nie sięgnęło po żadną lekturę. Z czego to wynika? W opinii Agaty Sibilak Polacy najchętniej sięgają po kryminały. Szczególnie w sytuacji zagrożenie cieszą się dużą popularnością – dlaczego? Zobacz nasze video.

Pani Agata pisze jednak nie tylko o książkach. W swoich felietonach porusza kwestie akceptacji, samorozwoju i relacji międzyludzkich, a to wszystko okraszone dużą dozą emocji i humoru. Jak nam mówi: Piszę felietony, o tym, że książki i życie mają ze sobą wiele wspólnego, więc czemu by tego nie łączyć, że jestem uważna i chętnie obserwuję ludzi, a później dodaję swoje przemyślenia i to opisuję. Często piszę o samoakceptacji, bo wydaje mi się, że to temat bardzo zaniedbywany. Szczególnie wśród, kobiet, a dotyczy tego, co szczególnie potrzebne…

Dariusz Nowakowski

Wracamy na wrocławskie niebo – znamy datę od kiedy ruszą regularne połączenia lotnicze

Poprzedni artykuł

„Kolekcjonerzy” złamanych paragrafów – tym razem obaj „bekną”

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.