Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park już ma pierwszą w tym roku decyzję o wsparciu inwestycji. W miniony piątek jej beneficjentem została firma Robert Bosch sp. z o.o. (Bosch Polska).

Projekt jest związany ze zwiększeniem zdolności produkcyjnej zakładu Bosch w Mirkowie pod Wrocławiem (gmina Długołęka), w którym produkowane są elementy systemu hamulcowego. Wartość planowanej inwestycji przekroczy 100 mln zł. Zatrudnienie wzrośnie o co najmniej 60 pracowników. Nowa inwestycja Bosch Polska jest kolejnym projektem tej firmy w obszarze wałbrzyskiego Invest-Parku, ale pierwsza podejmowana w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku WSSE wydała w sumie 25 decyzji o wsparciu inwestycji o globalnej wartości ponad 1,43 mld zł, z czego 13 było realizowanych w województwie dolnośląskim.

Polska Strefa Inwestycji to wprowadzony w 2018 r. instrument wsparcia nowych inwestycji realizowanych na naszego kraju. Głównym założeniem PSI jest rozszerzenie na całe terytorium Polski ulg podatkowych dostępnych dotąd wyłącznie na terenach specjalnych stref ekonomicznych. Do realizacji programu PSI zostały wyznaczone spółki zarządzające specjalnymi strefami ekonomicznymi, których działalność i zadania rząd rozszerzył na obszar całego kraju.

Przedsiębiorca, który planuje nową inwestycję, może obecnie uzyskać pomoc publiczną z kilku źródeł. Są to:

  • granty rządowe,
  • dofinansowanie z programów unijnych,
  • zwolnienie z podatku od nieruchomości,
  • oraz zwolnienie z podatku dochodowego (w dowolnej, wybranej przez przedsiębiorcę lokalizacji).

Startuje e-Urząd Skarbowy – cyfryzacja rozliczeń podatkowych i załatwiania spraw

Poprzedni artykuł

„Stawiamy na innowacyjne technologie” – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.