Blisko WrocławiaDolny ŚląskKomunikacjaWideo/Galerie

Nowy impuls rozwoju miasta – Bielawa połączona koleją z Wrocławiem [VIDEO]

2

Bielawa to prawie 40-tysięczne, niezwykle piękne, miasto położone na Dolnym Śląsku u podnóża Gór Sowich. Przez wiele lat miasto dobrze prosperowało, między innymi dzięki prężnemu przemysłowi włókienniczemu, ale niestety po jego upadku w latach 90. przeżywało wielki kryzys gospodarczy i infrastrukturalny.

Po dawnej linii kolejowej pozostały tylko wspomnienia. Teraz miasto odradza się, stawia na turystykę, ekologię no i na kolej, która od grudnia ubiegłego roku znów połączyła Bielawa ze stolicą regionu Wrocławiem. Stało się tak dzięki wysiłkom dolnośląskich samorządowców. Mieszkańcy nie mają wątpliwości – to udana inwestycja.

Koszt remontu linii kolejowej z Wrocławia do Bielawy wyniósł około 11 mln zł, ale zdaniem radnego Patryka Wilda – przewodniczącego komisji polityki rozwoju regionalnego i gospodarki w sejmiku województwa dolnośląskiego – opłacał się. Będziemy remontować także inne odcinki lin kolejowych na Dolnym Śląsku – dodaje samorządowiec.

To dla nas duża szansa prorozwojowa – mówi burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj. Chcemy walczyć o Bielawę jako miasto przodujące w ekologii i turystyce, takie połączenie ze stolicą województwa da nam też szansę na nowych inwestorów – podkreśla włodarz. Zobacz nasze video.

Być może to będzie kolej życia dla mieszkańców Bielawy. to piękne i urokliwe miasto na Dolnym Śląsku zyskuje nowy impuls do rozwoju.

Łukasz Ciona

Przemysł 4.0 – 3M i Wrocławski Park Technologiczny razem dla dolnośląskiego biznesu

Poprzedni artykuł

Nocny spacer z zakazanymi substancjami – przypadkowo czy celowo?

Następny artykuł

Możesz także polubić

2 Komentarze

  1. […] Inwestycja dla wrocławian i świdniczan może okazać się noworocznym prezentem. Także do Sobótki i pobliskich uroczych krajobrazowo miejsc będzie wszystkim bliżej.  Każda inwestycja w połączenia kolejowe na Dolnym Śląsku cieszy – podobnie jak rok temu, gdy tory i pociąg włączyły Bielawę do kolejowej mapy regionu, co relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu. […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.