Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera uruchamia program artystyczno-społeczny, który skierowany jest do organizacji pozarządowych skupiających osoby z niepełnosprawnościami.

Efektem programu będzie spektakl operowo-teatralny poświęcony twórczości Stanisława Lema w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin pisarza. Premiera zaplanowana jest na 10 października br. w Kłodzkim Ośrodku Kultury

W Roku Lema na nowo odkrywamy, jak wielkim był wizjonerem. Zapraszamy do współdziałania – wszyscy, którzy wezmą̨ udział w programie: i artyści profesjonalni, i wielkie gwiazdy, i osoby, które po raz pierwszy staną̨ na scenie, po warsztatach będą̨ mogli wystąpić́ i współuczestniczyć́ w odszukiwaniu lemowskiej perspektywy spojrzenia na kondycję ludzką – mówi reżyser i pomysłodawca programu Michał Znaniecki.

Wyłonione w konkursie organizacje wraz z zespołem realizatorów programu, w skład którego wchodzą̨ m.in. Michał Znaniecki – scenariusz, reżyseria i kostiumy, Luigi Scoglio – scenografia, Karolina Jacewicz – projekcje multimedialne, Dariusz Albrycht – reżyseria świateł, Krzysztof Łochowicz i Rafał Kłoczko – kierownictwo muzyczne, wspólnie przygotują̨ spektakl operowo-teatralny „Nowy głos: L.E.M.”.

To naprawdę świetna inicjatywa dla organizacji pozarządowych działających dla i z osobami z niepełnosprawnościami. Aby wziąć udział w projekcie należy najpierw zgłosić́ swój udział w konkursie. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 maja. Pod tym linkiem znajduje się̨ regulamin konkursu i wytyczne: https://www.imit.org.pl/programy/departament-muzyki/4564

Spektakl będzie mieć swoją premierę̨ w Kłodzku 10 października, a przez tydzień 4-9 października odbywać́ się̨ będą próby w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Wcześniej realizatorzy spektaklu będą się̨ umawiać indywidualnie na warsztaty. W konkursie oprócz udziału w warsztatach i spektaklu można wygrać grant 5000 zł na pokrycie kosztów transportu, wyżywienia i honorariów koordynatorów.

W programie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe działające na terenie województwa dolnośląskiego, skupiające osoby z niepełnosprawnościami, zarówno artystów, jak i amatorów czy osoby bez doświadczenia w tym zakresie.

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą udziału, organizatorzy zapewniają̨ dostępność miejsc, w którym odbędą się próby i spektakle, a także rozplanowanie czasu pracy uwzględniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby zostanie udostępniona dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.

 

Raków Częstochowa 2:0 Śląsk Wrocław. Na Zagłębie bez Puerto i Poprawy

Poprzedni artykuł

Solpol zniknie z krajobrazu Wrocławia. Wpłynął wniosek o wyburzenie budynku

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.