W stolicy Dolnego Śląska wkrótce powstaną dwa nowoczesne boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Jak przekonują urzędnicy celem tej inwestycji jest stworzenie miejsc, które będą żyły o każdej porze dnia. Lokalizacje mają budować lokalną wspólnotę, od porannych treningów, po wieczorne mecze.
- Jakie wymiary mają mieć boiska piłkarskie z nową nawierzchnią.
- Co jeszcze będzie zamontowane na terenie nowych boisk piłkarskich we Wrocławiu.
- Jaką dodatkowo funkcję będą pełnić nowe boiska piłkarskie we Wrocławiu.
Nowe boiska sportowe we Wrocławiu
Wrocław rozwija swoją infrastrukturę sportową i inwestuje w kolejne przestrzenie dla mieszkańców. Na terenach Stadionu Sportowego „Zakrzów” przy ul. Niepodległości 6 oraz Stadionu Sportowego „Leśnica” przy ul. Kosmonautów 316 powstaną nowoczesne boiska piłkarskie o wymiarach 90 × 45 metrów.
Miasto realizuje ten projekt z myślą o osobach aktywnych fizycznie, a także o tych, którzy chętnie wspierają sportowców z trybun.
Kompleksowe wyposażenie i infrastruktura
Projekt zakłada stworzenie dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią, a jednocześnie uwzględnia szeroki zakres dodatkowych elementów. Inwestycja obejmuje profesjonalne wyposażenie sportowe, które umożliwi prowadzenie treningów i rozgrywek na wysokim poziomie.
Ponadto wokół boisk pojawią się piłkochwyty, które zwiększą bezpieczeństwo zarówno graczy, jak i osób przebywających w pobliżu.
Dodatkowo wykonawcy zamontują nowoczesne oświetlenie, dzięki czemu użytkownicy skorzystają z obiektów również po zmroku. Nie zabraknie też trybun dla kibiców oraz wiat dla zawodników rezerwowych, co znacząco podniesie komfort korzystania z obiektów.
Ekologiczne rozwiązania i nowoczesna nawierzchnia
Miasto postawi na innowacyjne technologie, dlatego na boiskach pojawi się syntetyczna trawa z naturalnym, organicznym zasypem.
Takie rozwiązanie wpisuje się w proekologiczne podejście Wrocławia, który konsekwentnie dba o środowisko i promuje zrównoważony rozwój. Dzięki temu użytkownicy zyskają nie tylko trwałą, ale również bardziej przyjazną naturze nawierzchnię.
Przestrzeń dla mieszkańców i lokalnej społeczności
Inwestycja obejmuje także uporządkowanie otoczenia oraz budowę wygodnych dojść pieszych i ciągów komunikacyjnych. Projektanci zadbają o estetykę przestrzeni, wprowadzając elementy małej architektury i tworząc przyjazne miejsca do spędzania czasu.
Nowe obiekty mają pełnić funkcję nie tylko sportową, lecz także społeczną. Od porannych treningów aż po wieczorne mecze będą przyciągać mieszkańców i budować lokalną energię. Dzięki temu Wrocław zyska miejsca, które zintegrują społeczność i zachęcą do aktywnego stylu życia.



Jak mają zrobić najmniejsze wymiary to niech nie robią tych boisk wcale. 90×45 to nie nadaje się nawet na mecz trampkarzy. Strata pieniędzy. Minimum jakie powinno się zrobić to 100×55.