Nowe przejście przez ulicę Legnicką, na wysokości przystanków tramwajowych Młodych Techników, zostało właśnie oddane do użytku. Piesi mieli się na nim pojawić 10 maja, ale zdecydowano o udostępnieniu tej infrastruktury już 29 kwietnia.

Otworzyliśmy przejście szybciej ze względu na odległy termin odbiorów i potrzebę jego funkcjonowania, w porozumieniu z zarządzającym ruchem. Po przeglądzie komisja zdecydowała o udostępnieniu infrastruktury jeszcze przed majówką donosi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Dostęp do peronów tramwajowych jest w tej chwili zapewniony z poziomu jezdni. Wcześniej było to możliwe wyłącznie z korytarza podziemnego za pomocą schodów, barier nie do pokonania dla osób poruszających się na wózku.

Celem inwestycji była likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych i mniej sprawnych fizycznie. Skorzystają na tym również seniorzy oraz rodzice z wózkami dziecięcymi. — informuje Krzysztof Kubicki ze ZDiUM

Prace budowlane przejścia rozpoczęły się w połowie grudnia 2020 r. Przejście i przejazd przez torowisko tramwajowe jest wykonane w technologii „Strail”. Jest to gumowa nawierzchnia, która jest w pełni rozbieralna.

To udogodnienie dla ruchu pieszego. Martwić może jednak spory ruch samochodowy na ulicy Legnickiej. Kolejna sygnalizacja świetlna, która zostanie ustawiona w tym miejscu może stymulować powstawanie korków. O tym, czy tak się stanie dowiemy się wkrótce.

Koszt aktualizacji dokumentacji projektowej, przebudowy chodników, peronów, zabudowy torowiska, montaż okablowania oraz elementów sygnalizacji świetlnej, jak też dodatkowego oświetlenia wynosi 1 530 000 zł.

Piotr Krejner

Oświetlenie dla fanów skateboardingu

Poprzedni artykuł

Nowe okno na świat – z wrocławskiego portu lotniczego prosto do Londynu [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.