Wracamy do sprawy nowego przejścia dla pieszych, które powstaje na ulicy Legnickiej na wysokości Młodych Techników. To niezwykle ważna inwestycja dla seniorów, rodziców z wózkami dziecięcymi i osób z niepełnosprawnościami. O jego budowę bardzo aktywnie zabiegała Rada Osiedla Szczepin.

O inwestycji wartej 1,5 mln złotych pisaliśmy: TUTAJ!

Trwa montaż opraw oświetleniowych, wciąganie kabli, montaż sygnalizatorów, prace wykończeniowe i porządkowe oraz odtwarzanie zieleńców. Rownolegle Tauron przystąpi do budowy przyłącza za pomocą którego sygnalizacja zostanie zasilona. powiedziała nam Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Najważniejsze prace związane z budową naziemnego przejścia zostały wykonane pod koniec marca. Wykonawca przeprowadzał je w nocy ponieważ niezbędna była przerwa w kursowaniu tramwajów.

ZDiUM spodziewa się, że prace budowlane po ich stronie zakończą się do 30 kwietnia. Następie w pierwszej połowie maja przeprowadzone zostaną procedury  odbiorowe, które potrwają około 2 tyg. Kolejnym krokiem będzie oddanie przejścia do użytku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to piesi pojawią się na nowych pasach w drugiej połowie maja.

To udogodnienie dla ruchu pieszego. Martwić może jednak spory ruch samochodowy na ulicy Legnickiej. Kolejna sygnalizacja świetlna, która zostanie ustawiona w tym miejscu może stymulować powstawanie korków. O tym, czy tak się stanie dowiemy się wkrótce.

Piotr Krejner

Miasto ogłasza przetargi na remonty kolejnych podwórek.

Poprzedni artykuł

Prawie 900 mln dla Dolnoślązaków. Ostatnie wypłaty trzynastki trafią na konta klientów ZUS jeszcze przed majówką

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.