BiznesKomunikacjaWideo/Galerie

Nowe okno na świat – z wrocławskiego portu lotniczego prosto do Londynu [VIDEO]

0

Po okresie spowolnienia w ruchu lotniczym Wrocław Airport znów cieszy się dużą liczbą atrakcyjnych kierunków oraz perspektywą kolejnych tras lotniczych ze stolicy Dolnego Śląska. Absolutną nowością będą loty do Londynu oraz szersze otwarcie na trasy do Chorwacji.

Wrocławski port lotniczy znalazł się w siatce połączeń British Airways. To jedna z największych linii lotniczych na świecie, która dołącza do grona przewoźników realizujących połączenia z Portu Lotniczego Wrocław i wprowadza bezpośrednie loty do Londynu-Heathrow. Tym samym Wrocław zyskuje kolejne połączenia niemal z całym światem. Jeśli poza destynacjami typowo turystycznymi do oferty wrocławskiego lotniska dołącza londyńskie Heathrow, usługi będą realizować prestiżowe linie British Airways to dla nas jest sukcesem – nie kryje satysfakcji Prezes Wrocław Airport Dariusz Kuś. Zobacz nasze video.

  • Nowe połączenie na trasie Port Lotniczy Wrocław – Londyn-Heathrow będzie realizowane od 1 lipca do 26 września, dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele.
  • Wyloty z Wrocławia zaplanowane są na godzinę 11:35, lądowania w Londynie o godzinie 12:45 czasu lokalnego. W przeciwnym kierunku: wyloty z Londynu o godz. 7:35 czasu lokalnego, lądowania we Wrocławiu o godzinie 10:45.
  • Bilety można już rezerwować w systemie internetowym przewoźnika. Po przerwie w sezonie zimowym, połączenie powróci w pełni w sezonie letnim 2022.

Londyn–Heathrow to kolejna nowość, która pojawiła się w tym roku w letnim rozkładzie lotów z Wrocławia. Wcześniej wprowadzone zostały następujące kierunki: Kos i Barcelona–El Prat (PLL LOT), Olsztyn – Mazury (Ryanair), Split i Burgas (Wizz Air). Oprócz nowości w rozkładzie znajdują się kierunki znane z poprzednich lat, w tym wiele popularnych połączeń do krajów położonych na południu Europy: Hiszpanii, Grecji, Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Turcji, a nawet dalej – na wyspę Zanzibar na Oceanie Indyjskim. W rozkładzie są również loty na Północ np. na Islandię, na Wyspy Brytyjskie i do Norwegii. Tegoroczny rozkład składa się w sumie z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, kilku połączeń sieciowych oraz połączeń czarterowych oferowanych przez biura podróży.

Dzięki nowości wprowadzonej przez British Airways oferta połączeń sieciowych Portu Lotniczego Wrocław będzie w pełni kompleksowa, gdyż dołącza do partnerów kolejny alians lotniczy, jakim jest One World. Tym samym uzupełnia ofertę Star Alliance (PLL LOT, Lufthansa, SWISS), a także Sky Team (KLM i Air France).

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych. Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Przed nami – miejmy nadzieję – w pełni „odmrożony” sezon. Będzie można podróżować biznesowo lub na wakacje. Z Wrocławia polecimy w wielu kierunkach na południe Europy, ale kierunek Londyn-Heathrow to z pewnością dowód na to, że Wrocław Airport rozwija się.

Dariusz Nowakowski

Nowe przejście na Legnickiej już otwarte! Nowa sygnalizacja świetlna dla kierowców i udogodnienie dla pieszych

Poprzedni artykuł

Przyszłość jest z miedzi – KGHM obchodzi jubileusz 60-lecia powstania firmy

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.