Ponad sto nowych drzew i pół tysiąca krzewów ozdobnych pojawiło się tylko w tym roku na terenach, którymi administruje Zarząd Zasobu Komunalnego. Na tegoroczne nasadzenia kompensacyjne i wyrównujące wraz z pielęgnacją ZZK wyda blisko 150 tys. zł.

Na wrocławskich podwórkach i ulicach trwają właśnie odbiory tych nasadzeń. Każdego roku wiosną i właśnie jesienią, Zarząd Zasobu Komunalnego zleca nasadzenia drzew i krzewów na terenach, którymi zarządza w imieniu Gminy Wrocław. W 2020 roku tylko z tytułu kompensacji i wyrównania na zlecenie ZZK posadzono 117 drzew i 654 sztuk krzewów ozdobnych. Do tej puli należy doliczyć dziesiątki nowych drzew i setki krzewów, które pojawiły się na wrocławskich podwórkach w ramach tegorocznych rewitalizacji. Na liście nasadzonych drzew i krzewów znajdziemy takie drzewa jak dąb czerwony, klon polny, lipa drobnolistna, głóg dwuszyjkowy czy brzoza brodawkowata.

Dbałość o zieleń to jedno z priorytetowych działań Zarządu Zasobu Komunalnego, dlatego cały proces nasadzeń jest przez nas starannie zaplanowany.  W naszej jednostce czuwa nad tym m.in. dendrolog. W ramach prac weryfikujemy czy sadzonki i teren są odpowiednie i spełniają nasze kryteria. Dopiero w kolejnym kroku realizujemy nasadzenia – podkreśla dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego Anita Białowąs.

W sytuacjach, kiedy nowe drzewo nie może zostać posadzone w miejscu starego drzewa, a dzieje się tak najczęściej z powodu niewłaściwych warunków siedliskowych, Zarząd Zasobu Komunalnego za zgodą właściwego organu decyzyjnego nasadza w takim miejscu krzewy. Zarówno dla nowych drzew, jak i krzewów kluczowe będą najbliższe trzy lata, dlatego nasze prace nie kończą się tylko na wykonaniu nowych nasadzeń. Bardzo nam zależy, aby rośliny przyjęły się w nowym miejscu, dlatego zgodnie z umową z naszym wykonawcą, wszystkie nasadzenia będą w tym czasie otoczone dodatkową opieką i pielęgnacją – dodaje dyrektorka ZZK.

„Złodziej” wróci na plac – musisz to zobaczyć

Poprzedni artykuł

Nagroda Zamknięcia Sezonu – w środę na Partynicach gonitwa 14 koni

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.