Polityka dla LudziSamorządWideo/Galerie

„Nowa Nadzieja” mówi „NIE” centralizacji służby zdrowia [VIDEO]

0

„Nowa Nadzieja” Rafała Dutkiewicza mówi „Nie” centralizacji służby zdrowia. Zdaniem byłego prezydenta Wrocławia to samorząd jest współodpowiedzialny za zdrowie mieszkańców i reformy rządowe nie mogą odbywać się jego kosztem.

Doświadczam tego w swoim szpitalu – mówi Jarosław Maroszek – dyrektor szpitala im. Świętej Jadwigi w Trzebnicy, który stanął na czele Zespołu ds. ochrony zdrowia NN. – W piątek wojewoda wydał decyzje, że w poniedziałek w szpitalu ma powstać oddział covidowy. My musimy te decyzje wykonać – dodaje.

W skład zespołu ds. ochrony zdrowia NN weszli m.in. dr Andrzej Lange, Waldemar Malinowski, Marek Moszczyński, Norbert Raba, Robert Adach, Adam Zawada, Jolanta Niezgodzka, Magdalena Razik Trziszka, Jacek Iwancz.

Wkład samorządu w dotychczasowy rozwój służby medycznej w kraju jest ogromnyzapewnia były wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada.

W związku z tym, że sytuacja w służbie zdrowia wymaga naszego zainteresowania, to właśnie ten temat coraz częściej jako bardzo ważny obierają sobie politycy. Miejmy nadzieje, że z tych dyskusji wynikną wartościowe wnioski. W końcu na tym powinna polegać prawdziwa debata publiczna.

Dariusz Nowakowski

39-latek zapytał nieznajomą parę o drogę. Okazało się, że chwile wcześniej włamał się do ich domu

Poprzedni artykuł

MPK inwestuje w smarownice! Tory będą eksploatowane wolniej

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.