Zarząd Zasobu Komunalnego szuka firmy, która odnowi elewację w ponad 120 letniej kamienicy nr 33 przy ulicy Księcia Witolda na osiedlu Nadodrze. Budynek w ramach prac zostanie też podłączony do sieci ciepłowniczej. 

Wybudowana na przełomie XIX i XX wieku kamienica składa się
z pięciu kondygnacji nadziemnych, a na parterze budynku znajduje się lokal użytkowy. W ostatnich latach w budynku przeprowadzono m.in. prace remontowe klatki schodowej.

W najbliższych miesiącach w ramach zleconych prac kamienica nie tylko odzyska dawny blask, ale też zostanie wyposażona w ekologiczne ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej. Przyszły wykonawca w ramach umowy przeprowadzi także remont balkonów i tarasów. W budynku wymienione zostaną istniejące instalacje sanitarne. Realizacja tych prac będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej. 

– To jeden ze 115 budynków komunalnych, które w tym roku przejdą proces zmiany systemu ogrzewania na nowy ekologiczny. To dla nas jedno z priorytetowych zadań, które konsekwentnie realizujemy. Przy okazji tych prac w miarę możliwości finansowych staramy się przeprowadzać w tych budynkach najpilniejsze prace remontowe. W przypadku tej kamienicy będzie to remont elewacji wraz z balkonami i tarasami. – wyjaśnia Tomasz Jankowski z Zarządu Zasobu Komunalnego.

Przybliżony koszt remontu będzie znany po otwarciu ofert, które zaplanowano na koniec czerwca. Prace remontowe mają potrwać 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Piotr Krejner
foto: mat. pras.

Ruszają mobilne punkty szczepień dla osób bezdomnych [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Napad na bank we Wrocławiu. Doszło do potężnej eksplozji

Następny artykuł

Możesz także polubić

2 Komentarze

  1. Panie Tomaszu gdzie znajde wykaz tych 150 budynków ?

    1. pomyłka 115

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.