Ponad 7 mln zł kosztowała budowa i wyposażenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczego „Niezwykła Kraina” w Wołowie. Inicjatorem inwestycji było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie.

„Niezwykła Kraina” to 3-kondygnacyjny ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczo-wychowawczy zlokalizowany w Wołowie. Znalazły się w nim m.in. placówka edukacyjna, przedszkole integracyjne, a także miejsce na warsztaty zajęciowe i rehabilitację. W ośrodku pomoc w zakresie usług rehabilitacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych może otrzymać prawie 100 dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami (aktualnie z powodu epidemii koronawirusa będzie tam przebywać ok. 60 osób). Wartość projektu przekracza 7,1 miliona złotych, a dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 sięga 5,8 miliona złotych.

Taki ośrodek był w Wołowie bardzo potrzebny. Dotychczas część osób z niepełnosprawnościami z Wołowa musiała szukać pomocy w innych miastach. Ośrodek jest przeznaczony dla potrzebujących z powiatu wołowskiego, choć już pojawiają się pytania o wolne miejsca napływające z całej Polski – mówił podczas dzisiejszej uroczystości w Wołowie marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Budowa ośrodka dała szansę na profesjonalną opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami, możliwość rehabilitacji „na miejscu”, a także wsparcie dla osób sprawujących pieczę nad potrzebującymi. Powstanie tego miejsca da możliwość walki z izolacją i wykluczeniem społecznym osób z niepełnosprawnościami, a także zapewni nowe miejsca pracy dla mieszkańców powiatu – dodał członek zarządu województwa Paweł Wybierała.

Kolejna gminna droga w Sycowie oddana mieszkańcom – to nie koniec inwestycyjnych planów samorządu

Poprzedni artykuł

„Światło dla świata” – rozpoczyna się 55. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.