Granat z II wojny światowej znaleziony na pasie ziemi między parkingiem wojskowym a Cmentarzem Osobowickim. Bramka wejściowa zamknięta na kilka godzin; saperzy dojadą spoza miasta około 16:30.
Około godz. 14:00 Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu podało, że na neutralnym pasie gruntu przy ogrodzeniu jednostki wojskowej odkryto granat z czasów wojny. Miejsce zabezpieczono taśmą i objęto nadzorem; wejście na cmentarz z parkingu wojskowego pozostanie niedostępne do czasu akcji saperów.
Parking działa dalej, ale obowiązują zaostrzone kontrole MON: zakaz urządzeń nagrywających, rejestracja numerów aut. Ul. Osobowicka zamknięta dla ruchu indywidualnego. MPK uruchomiło dodatkowe kursy linii 4, 10, 20, 119, 802, 901. Dostępne parkingi zastępcze: 250 miejsc przy ul. Weroniki Kumko oraz przy ul. Łużyckiej.