Niewybuch na cmentarzu Osobowickim

Fot. Facebook/Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Granat z II wojny światowej znaleziony na pasie ziemi między parkingiem wojskowym a Cmentarzem Osobowickim. Bramka wejściowa zamknięta na kilka godzin; saperzy dojadą spoza miasta około 16:30.

Około godz. 14:00 Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu podało, że na neutralnym pasie gruntu przy ogrodzeniu jednostki wojskowej odkryto granat z czasów wojny. Miejsce zabezpieczono taśmą i objęto nadzorem; wejście na cmentarz z parkingu wojskowego pozostanie niedostępne do czasu akcji saperów.

Parking działa dalej, ale obowiązują zaostrzone kontrole MON: zakaz urządzeń nagrywających, rejestracja numerów aut. Ul. Osobowicka zamknięta dla ruchu indywidualnego. MPK uruchomiło dodatkowe kursy linii 4, 10, 20, 119, 802, 901. Dostępne parkingi zastępcze: 250 miejsc przy ul. Weroniki Kumko oraz przy ul. Łużyckiej.

Show Comments (0) Hide Comments (0)
guest

0 Komentarze
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów

Dołącz do newslettera!

Co słychać we Wrocławiu? Sprawdź pierwszy. Nie przegap tego, o czym mówi miasto

Zapisując się, akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę prywatności. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki newslettera.