Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów z wrocławskiej komendy miejskiej. Gdy w godzinach porannych patrolowali rejon Nadodrza zauważyli osobowe auto, którego kierowca wykonywał na drodze brawurowe i niebezpieczne manewry.

Postanowili jak najszybciej skontrolować kierującego, aby zapobiec możliwym zagrożeniom na drodze spowodowanym przez jego nieodpowiedzialną jazdę. Jednak dopiero podczas interwencji wyszło na jaw, że nie tylko styl jazdy, ale całe zachowanie mężczyzny było skrajnie lekkomyślne. Podczas rozmowy z policjantami 33-latek powiedział, że wsiadł za kierownicę, ponieważ… miał odebrać syna kolegi i zawieźć go do domu.

Od kierującego autem funkcjonariusze wyczuli silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu! I właśnie w takim stanie kierował samochodem i planował przewieźć nastoletnie dziecko znajomego. Na szczęście za nim nastolatek wsiadł do samochodu, kierujący nim 33-latek został zatrzymany do kontroli przez policyjnych wywiadowców.

Chłopiec, po którego podjechał nieodpowiedzialny wrocławianin, został przekazany pod opiekę swojego ojca, który przejął również kluczyki od samochodu kolegi. 33-latek został za to zatrzymany przez policjantów z Referatu Wywiadowczego i przewieziony do jednostki przy pl. J. Piłsudskiego. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy mężczyzny. Zgodnie z treścią art. 178a Kodeksu karnego mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Na szczęście w porę zainterweniowali wrocławscy funkcjonariusze i 33-latek nie odpowie za narażenie dziecka swojego znajomego na utratę życia i zdrowia, co zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Poprzez: KMP Wrocław

Testy wrocławskiej firmy Genomtec wykrywają koronawirusa w kilkanaście minut [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Szkoła Rodzenia dla Osób z Niepełnosprawnością – we Wrocławiu i pierwsza w Polsce

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.