„Niech stanie się jasność – oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej na Partynicach” to nazwa projektu, który instruktor nordic walking Marta Żebrowska zgłosiła do tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. To kolejna inicjatywa w ramach WBO, o której piszemy w naszym portalu.

Ścieżka pieszo-biegowa wokół toru wyścigów konnych na Partynicach to obecnie najpopularniejsze miejsce rekreacji na świeżym powietrzu w południowej części Wrocławia. Oddana do użytku we wrześniu 2019 roku jest ulubionym miejscem do spacerów, treningów biegowych, nordic walking, czy przejażdżek rowerowych. W ciągu weekendów liczniki elektroniczne rejestrujące wchodzących na ścieżkę wskazują nawet 3 tysiące użytkowników.

Malownicze położenie w parku lineranym oraz bliskość zwierząt, codziennie można podziwiać konie wyścigowe trenujące na torze, sprawiają, że ścieżka cieszy się olbrzymią popularnością. Posiada niestety jeden mankament – brak jej oświetlenia, co znacznie ogranicza możliwość korzystania z niej w sezonie jesienno-zimowym, kiedy dni są zdecydowanie krótsze niż latem.

Marta Żebrowska – instruktor nordic walking, która regularnie prowadzi treningi na ścieżce, zgłosiła zatem projekt oświetlenia ścieżki do tegorocznego WBO. Dodajmy, że projekt ma poparcie dyrekcji Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, zarządcy terenu, na którym znajduje się ścieżka.

Osoby trenujące na ścieżce w godzinach wieczornych zmuszone są do używania czołówek, natomiast spacerowicze po zmroku przestają korzystać ze ścieżki właśnie z uwagi na brak oświetlenia. Dzięki zainstalowaniu oświetlenia ścieżki będziemy mogli dłużej i, co ważne, bezpieczniej z niej korzystać. Dlatego gorąco zachęcam do głosowania na projekt nr 11 „Niech stanie się jasność – oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej na Partynicach” – mówi liderka projektu Marta Żebrowska.

„Dziecko chce być dobre, jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż”: – Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka prosi o pomoc

Poprzedni artykuł

NIEMAPA – tym razem jako przewodnik po zdrowiu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.