Policjanci z wrocławskiej drogówki patrolowali osiedle Huby, gdy w godzinach popołudniowego szczytu zauważyli pirata drogowego w białym luksusowym aucie. Mężczyzna tuż przed maską policyjnego radiowozu dał popis swoich możliwości, omijając pojazd, który zatrzymał się celem przepuszczenia pieszych na przejściu.

Dynamiczna zmiana pasa ruchu, omijanie pojazdów buspasem i co najgorsze – omijanie pojazdu, który zatrzymał się na przejściu dla pieszych celem przepuszczenia pieszych – jak się okazało – to tylko niektóre z przewinień egoistycznie i nieodpowiedzialnie usposobionego użytkownika pojazdu. Okoliczności incydentu można zobaczyć na filmiku udostępnionym przez Policję.

Gdy doszło do zatrzymania i kontroli mężczyzna podał policjantom dane swojego brata, sądząc, że zmyli tym samym mundurowych. Policjanci byli jednak czujni i błyskawicznie zorientowali się w podstępie. Chwila rozmowy i 37-latek przyznał, że celowo wyprowadził funkcjonariuszy w błąd. Jak się okazało, był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków i Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście celem odbycia kary pozbawienia wolności. Jakby tego było mało, policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, prowadził samochód po użyciu alkoholu, a na dodatek nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i odpowie za wprowadzenie policjantów w błąd co do swojej tożsamości, za niestosowanie się do znaków poziomych, naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu, omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych, prowadzenie pojazdu bez uprawnień i jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Poprzez: KMP Wrocław

„Hyperion” – superaparat do analizy tkanek nowotworowych – w Politechnice Wrocławskiej

Poprzedni artykuł

Rafał Makowski nowym zawodnikiem Śląska Wrocław!

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.