Policjanci widzieli już na drogach niejedno. Również osoby chcące przez rondo przejechać prosto i traktujące swoje zadanie zbyt dosłownie. Ich auta grzęzną później w trawnikach i na żywopłotach.  

Funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału Prewencji i Patrolowego skierowani zostali do obsługi takiego właśnie zdarzenia. Mundurowi na miejscu zastali osobowe auto na kłodzkich numerach rejestracyjnych. Badanie alkomatem wskazało, że nieuważny kierujący ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Policjanci ustalili też świadka zdarzenia i zajęli się wyjaśnianiem okoliczności całego zajścia. Mężczyzna powiedział, że przebywał akurat na pobliskiej myjni samochodowej i zauważył, jak rozpędzony pojazd z impetem wjeżdża na sam środek ronda, po czym wylądował na samym środku ronda na Muchoborze Wielkim.

Zaniepokojony świadek podbiegł na miejsce sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Na szczęście młodemu mężczyźnie za kierownicą nic poważnego się nie stało. Policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy. 26-letni mieszkaniec gminy Nowa Ruda trafił na badanie lekarskie, a chwilę po nim, prosto do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Wrocław

PPK w samorządach – eksperckie rozmowy online – pierwsza już dzisiaj

Poprzedni artykuł

Pokonałaś – pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.