Ostatni dzień głosowania w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Na dwa wybrane projekty – jeden osiedlowy i jeden ponadosiedlowy, możecie oddać głos do poniedziałku 11 października, do godz. 23.59.

Wrocławianie wybierają spośród 173 projektów, a do wydania jest łącznie 25 mln złotych. O zwycięstwie zadecydują ostatnie dni głosowania. – Analizując statystyki z ubiegłych lat wyraźnie widać, że ostatni weekend i ostatnia doba głosowania WBO, odpowiadają za ponad połowę frekwencji – mówi Przemysław Leszyński z sekcji ds. WBO w Wydziale Partycypacji Społecznej.

WBO 2021 – jak zagłosować

Każdy mieszkaniec Wrocławia ma jeden głos. Wrocławianie mogą głosować w WBO 2021 niezależnie od swojego wieku, meldunku, czy posiadanego obywatelstwa. Zameldowanie nie jest wymagane, ale głosujący musi być mieszkańcem Wrocławia. Fakt ten deklaruje się w formularzu głosowania. Głosować mogą również dzieci oraz obcokrajowcy mieszkający we Wrocławiu.

Głosować można elektronicznie oraz za pomocą formularzy papierowych.

Swój głos możesz oddać: TUTAJ!

Głosowanie na kartach papierowych – dla obcokrajowców bez PESEL, ale nie tylko

Obcokrajowcy nieposiadający numeru PESEL mogą głosować za pomocą formularzy papierowych. W punkcie do głosowania zamiast numeru PESEL podają wówczas numer innego niż dowód osobisty dokumentu tożsamości.

Punkty do głosowania na kartach papierowych znajdują się w Centrach Obsługi Mieszkańca i są czynne w godzinach pracy Urzędu Miejskiego:

  • Ul. Gabrieli Zapolskiej 4 – w godz. 8.00 – 17.15
  • Plac Nowy Targ 1-8 – w godz. 8.00 – 17.15
  • Ul. Wojciecha Bogusławskiego 8,10 – w godz. 8.00 – 17.15
  • Al. Marcina Kromera 44 – w godz. 8.00 – 15.15

Polska wygrała z San Marino. Stadion Narodowy podziękował Fabiańskiemu

Poprzedni artykuł

Mateusz Praszelik młodzieżowcem września!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.