W budynku inQube przestrzenie biurowe, salki do spotkań biznesowych, salę konferencyjną i miejsca do pracy w co-worku będą służyły najemcom, ale nie tylko oni będą mogli korzystać z oferty inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, powstaje on przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a otwarcie zaplanowano już na 21 października br.
inQUBE wyróżnia na tle innych inkubatorów biznesowa oferta, która wykracza poza aktualne standardy. Jest skierowana do tych, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, ale również do tych, którzy potrzebują wsparcia na dalszych etapach rozwoju firmy. W inkubatorze e-rezydenci otrzymają pomoc i doradztwo m.in. w zakresie marketingu, badań rynku, sprzedaży, internacjonalizacji firmy, księgowym, prawnym, ubezpieczeniowym i finansowym. Każdy przedsiębiorca może zostać e-rezydentem, czyli wirtualnym partnerem inkubatora, czerpać z bogatej oferty doradczej i uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych dla start-upów i firm MŚP.
Jako czołowa uczelnia biznesowa w kraju nie chcieliśmy ograniczać nikomu dostępu ani do wiedzy, ani do informacji, dlatego proponujemy nie tylko rezydentom, czyli najemcom, ale także e-rezydentom tę samą ofertę edukacyjną, udział w szkoleniach i konferencjach. Myślę, że będzie to nie lada gratka dla przedsiębiorców nie tylko z Wrocławia, ale także z Dolnego Śląska, którzy chcą podnosić kwalifikacje. Poznawanie aktualnych trendów, z pewnością przełoży się na rozwój ich firm – informuje prorektor ds. finansów i rozwoju UE we Wrocławiu prof. Bartłomiej Nita.
Będzie w czym wybierać, bo w planach inkubatora są warsztaty, konferencje, sympozja, panele dyskusyjne i wykłady. Prowadzić je będą najlepsi naukowcy, praktycy biznesowi, ale także przedsiębiorcy, ludzie sukcesu i specjaliści różnych dziedzin z kraju i z zagranicy.
Będziemy proponowali różną tematykę, na różnym poziomie zaawansowania. Jedni będą edukowani przez nas z podstaw zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, a inni będą uczyli się pozycjonowania firmy w internecie, czy budowania nowoczesnych modeli biznesowych. Tak naprawdę, oferta będzie dostosowana do potrzeb i wymagań rezydentów i e-rezydentów. Innymi słowy, nasz edukacyjny garnitur, będzie uszyty na miarę biznesowej rzeczywistości. W zasadzie, sami przedsiębiorcy będą wskazywali zagadnienia podejmowane na warsztatach czy wykładach przez naszych specjalistów – ujawnia dyrektor inQUBE dr hab. Joanna Hołub-Iwan.
Rezydenci i e-rezydenci będą mogli korzystać z dwóch niewykluczających się pakietów: wiedza i społeczność. Jeden pozwala na dostęp, jak sama nazwa wskazuje do wiedzy, czyli usług doradczych, a drugi na udział w merytorycznych i integracyjnych eventach środowiska startupowego.
W ramach pakietu „WIEDZA”, każdy otrzyma dedykowanego opiekuna, który przeprowadzi analizę potrzeb przedsiębiorcy i dostosuje usługi zapewniające jak najlepszy rozwój firmy. Właśnie nad tym będzie czuwał startup carespecialist (SCS). A że nieodłącznym elementem rozwoju jest nauka, jesteśmy w stanie zapewnić każdemu dostęp do bazy szkoleń, warsztatów, doradztwa biznesowego, mentoringu i usług firm partnerskich. I co ważne, ten dostęp do określonego poziomu skomplikowania usług jest bezpłatny – dodaje kierownik ds. rozwoju inQUBE Tomasz Sajewski.
Pełna oferta będzie dostępna dopiero po otwarciu nowego budynku inQUBE i po sformowaniu się inkubatorowej społeczności. Ale już od 24 października, inQUBE z m.in. Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą, Dolnośląskim Funduszem Rozwoju, Dolnośląskimi Pracodawcami i innymi partnerami organizuje kilkudniowe wydarzenie pod hasłem: „Akademia innowacji”. Podczas niej, przedsiębiorcy poznają schemat postępowania z biznesowym pomysłem, począwszy od inspiracji, aż po jego wdrożenie. Podejmowana tematyka traktować będzie m.in. o rodzajach innowacji, modelach biznesu, kreowaniu projektów, opracowaniu wniosków aplikacyjnych, ale także o prawno-podatkowych aspektach rozpoczęcia oraz prowadzenia działalności gospodarczej i badawczo-rozwojowej.
Przebudowa obiektu stojącego tuż przy wejściu na teren kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, u zbiegu ulic: Ślężnej i Wielkiej, rozpoczęła się jesienią 2018 roku, natomiast oddanie budynku do użytkowania planowane jest 21 października 2019.
Warto dodać, że inQUBE oferuje m.in. 25 nowocześnie wyposażonych biur pod wynajem, 100 miejsc do pracy i spotkań biznesowych, 5 salek do spotkań biznesowych, salkę konferencyjną dla 50 osób, recepcję z serwisem, kuchnie i strefy eat&meetfoyer dla rezydentów, a nawet strefy relaksu. Najemcy biur i co-worku będą mieli dostęp do budynku 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. W budynku inQUBE przy ulicy Wielkiej we Wrocławiu będzie można także zarejestrować firmę, korzystać z recepcji i wirtualnego adresu.
Biuro można wynająć, po uwzględnieniu upustów już od 1000 złotych netto ze wszystkimi opłatami za media, wi-fi czy dostęp do strefy druku. W tej cenie najemca ma również kilkugodzinny dostęp do salek spotkań biznesowych i strefy druku. Za wirtualny adres trzeba zapłacić od 120 złotych netto miesięcznie. Natomiast biurko w co-worku na tydzień kosztuje 130 zł netto, a za wynajem tego miejsca na 30 dni trzeba zapłacić od 400 złotych netto. Dostęp do wiedzy doradczej, wydarzeń lub społeczności, to koszt 100 złotych miesięcznie netto. Aktualnie trwa już procedura rezerwacyjna na najem pomieszczeń. W tej sprawie można kontaktować się z Tomaszem Sajewskim – e-mail: [email protected] .
foto / video: Rafał Sterczyński