Bez Jarmarku Bożonarodzeniowego, o czym informowaliśmy w naszym portalu, ale z choinką. Wrocławski rynek choć oszczędniej, niż w poprzednich latach, w tym roku ogarnia już świąteczna aura.

W związku z sytuacją pandemiczną, przedsięwzięcie będzie skromniejsze niż w poprzednich latach. Centralnym punktem miejskiej dekoracji na Święta Bożego Narodzenia będzie choinka, która już zaczęła się „rosnąć”. Co ciekawe w tym roku świecące dekoracje na bożonarodzeniowym drzewku będą energooszczędne. To pójście z duchem czasu i ruch dla naszej planety.

Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przedstawiła dokładny plan tego, jak będą wyglądały w tym roku miejskie dekoracje. Obszar objęty świąteczną iluminacją będzie mniejszy i przeznaczymy na ten cel około 1/3 zakładanego na początku roku budżetu. Pośrednio z powodu unieważnienia przetargu na skutek jego oprotestowania, ale przede wszystkim ze względu na wciąż zmieniającą się sytuację pandemiczną i nowymi obostrzeniami – tłumaczy.

Szacowana kwota wypożyczenia, montaż i demontaż świątecznych ozdób to około 700 tys. zł. Dekoracje mają być gotowe 5 grudnia, zaś zdemontowane zostaną w pierwszy weekend po święcie Trzech Króli.

Wrocławianie zaoszczędzili 1,5 mln złotych – za nami pierwsza odsłona akcji „Nasz Wrocław 365”

Poprzedni artykuł

Nie żyje Zenon Plech – był trenerem wrocławskiej Sparty

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] mniej osób, niż dotychczas, bo nie będzie jarmarkowych tłumów, ani rozgrzewającego grzańca. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, świąteczna dekoracja stolicy Dolnego Śląska będzie w tym roku skromniejsza. Zapytaliśmy […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.