Nie stój obojętnie – takim hasłem fundacja Weźpomóż.pl zachęca mieszkańców Wrocławia do udziału w swoich licznych akcjach charytatywnych.

Nie jest to pusty slogan, Jan Piontek wraz ze swoimi wolontariuszami od lat daje przykład wspaniałej bezinteresownej pomocy i po raz kolejny za pośrednictwem portalu Wrocławskie Fakty, zaprasza wrocławian do dołożenia swojej cegiełki.

Fundacja Weźpomóż.pl i kierujący nią Jan Piontek najbardziej znani są z wprowadzenia idei lodówek społecznych, o czym pisaliśmy w naszym portalu. Projekt na początku funkcjonował tylko we Wrocławiu. Teraz, lodówki można znaleźć w wielu polskich miastach. To jednak tylko wierzchołek góry pomocy, którą na co dzień prowadzi fundacja. Składają się na nią liczne zbiórki żywności i środków pierwszej potrzeby, które wolontariusze dystrybuują wśród potrzebujących codziennie, zawieranie partnerstw z restauracjami czy organizacja wydarzeń, na których zbierane są potrzebne ubogim rzeczy.

Tym razem, Jan Piontek zaprasza do udziału w zbiórce żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla dzieci, która odbędzie się pomiędzy godziną 10:00, a 18:00 w najbliższy poniedziałek, czyli 1 czerwca br.

Swoją cegiełkę w postaci żywności, zabawek czy artykułów edukacyjnych przekazał już WKS Śląsk Wrocław, MPK Wrocław, Bank Żywności czy Rada Osiedla Szczepin. Rzeczy można przekazywać już teraz, ale również odwiedzić siedzibę fundacji i wesprzeć wolontariuszy.  Zbiórka oraz wydarzenie odbędą się przy ul. Zachodniej 1 na wrocławskim Szczepinie. Gorąco zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

Rafał Makowski nowym zawodnikiem Śląska Wrocław!

Poprzedni artykuł

Pociągi Kolei Dolnośląskich wracają na żelazne drogi – już w następnym tygodniu „odmrożone” będą 52 połączenia

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.