Do siatki połączeń Portu Lotniczego Wrocław dołącza bułgarskie Burgas. Nowość wprowadza linia lotnicza Wizz Air, loty będą realizowane od 19 czerwca, a bilety do Burgas są już dostępne. Dokąd jeszcze będzie można polecieć latem?

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Burgas (Bułgaria) będzie realizowane raz w tygodniu – w każdą sobotę, począwszy od 19 czerwca 2021 roku. Wyloty z Wrocławia zaplanowano na godzinę 17:30, a lądowanie w Burgas na godzinę 20:45 czasu lokalnego (podróż potrwa 2 godziny i 15 minut). Wylot z Burgas do Wrocławia odbędzie się także w soboty – o godzinie 21:15. Lądowanie we Wrocławiu o godzinie 22:20 czasu polskiego. Ceny biletów, które można już rezerwować w systemie online przewoźnika, zaczynają się od 179 PLN za lot w jedną stronę (cena biletu z systemu rezerwacyjnego przewoźnika z dnia 26 stycznia 2021 r.).

W poprzednich sezonach letnich do Burgas z Wrocławia można było polecieć bezpośrednio tylko lotem czarterowym. W tym roku pasażerowie zyskają dodatkowe połączenie. Biorąc pod uwagę dużą popularność Bułgarii wśród Polaków, można spodziewać się wysokiego zainteresowania nową wakacyjną trasą od Wizz Air.

Bardzo cieszymy się z tej nowości. To świetna wiadomość zarówno dla pasażerów, jak i dla nas. Mamy nadzieję, że będzie to zwiastun udanego sezonu letniego dla wszystkich: dla podróżnych, lotnisk, linii lotniczych i innych podmiotów działających w branży lotniczej – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Dokąd jeszcze w tym roku będzie można polecieć z Wrocławia tanimi liniami lotniczymi?

  • Budowanie rozkładu letniego, który zacznie obowiązywać pod koniec marca, trwa. Do tej pory linie Wizz Air i Ryanair zapowiedziały połączenia m.in. do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Czarnogóry, Włoch, Gruzji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, na Maltę, Cypr i Ukrainę.
  • W rozkładzie letnim znajdą się prawdopodobnie: Zadar, Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas (nowość), Londyn, Oslo, Kijów i inne popularne kierunki.
  • Na ostateczną listę trafią także połączenia obsługiwane przez linie sieciowe i czartery.

Wiele wskazuje więc na to, że latem siatka połączeń będzie podobna do rozkładów znanych z lat ubiegłych. Wraz z liniami lotniczymi robimy wszystko, aby była ona jak najbardziej zróżnicowana i zawierała zarówno kierunki wakacyjne, jak i biznesowe. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji – zapewnia prezes wrocławskiego portu lotniczego.

Port Lotniczy Wrocław cały czas pozostaje w pełnej gotowości do obsługiwania większej liczby podróżnych z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa (pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminala, nakaz zasłaniania ust i nosa, zasada zachowania dystansu, dezynfekcja rąk). Dodatkowo na parkingu przed terminalem można wykonać test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wzmocnione procedury stosują także linie lotnicze. Wizz Air, na przykład, informuje swoich pasażerów o tym, że powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi, aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. Pasażerowie są także proszeni o przestrzeganie zasad dotyczących dystansu zarówno podczas wchodzenia, jak i schodzenia z pokładu, a także – podobnie jak załoga samolotu – noszenia maseczek podczas całego lotu.

Podobnie jak wszyscy liczymy na to, że wkrótce pandemia zostanie w znacznym stopniu opanowana. Wówczas spodziewamy się powrotu do rozkładu większości połączeń, a wraz z nimi zwiększonego zainteresowania podróżami lotniczymi. Wierzymy, że nadchodzący sezon letni będzie zdecydowanie lepszy dla branży turystycznej niż trwający sezon zimowy. Musimy jednak cały czas zachowywać ostrożny optymizm – wyjaśnia wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj.

 

Dobra wiadomość dla fanów sportu pod dachem – hala przy ul. Parkowej po modernizacji

Poprzedni artykuł

Sport i rekreacja dla zdrowia – pamiątki z przeszłości dla pamięci [VIDEO – FOTO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.