Budowa obwodnicy śródmiejskiej na odcinku Żmigrodzka – Kamieńskiego to pierwszy z 77 postulatów budżetowych zgłoszonych przez klub radnych Prawo i Sprawiedliwość do budżetu Wrocławia na 2021 r. Samorządowcy opozycji zdecydowanie stawiają na planowanie i rozwój infrastruktury miejskiej, a wszystko ma służyć długofalowym potrzebom wrocławian.

Kwota wynikająca z poprawek, dotycząca roku 2021, oscyluje wokół 23 mln zł. Wśród projektów, jakie radni PiS zgłosili do realizacji na nadchodzący rok są m.in.: budowa Obwodnicy Śródmiejskiej na odcinku Żmigrodzka-Kamieńskiego (10 mln zł), opracowanie dokumentacji projektowej i budowa łącznika drogowego Kwidzyńska-Kowalska (1 mln zł), ułożenie asfaltowej nawierzchni na ulicy Chrzanowskiego (3 mln zł), przygotowanie dokumentacji projektowej budowy Północnego Odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej od ulicy Kamieńskiego do alei Jana III Sobieskiego (1 mln zł),  przygotowanie dokumentacji projektowej i budowa przy współudziale finansowym deweloperów fragmentu ulicy Litewskiej (1 mln zł), remont ulicy ul. Krzyckiej – wymiana nawierzchni asfaltowej) wraz remontem chodników i budową ścieżki rowerowej (4 mln zł) oraz pracowanie projektu budowy linii tramwajowej na osiedle Muchobór Wielki (0,5 mln zł).

We wniosku, jaki klub złożył już zgodnie z procedurą uchwalania budżetu miasta Wrocław, znalazło się w sumie 23 propozycji. Wszystkie mają wskazane źródła finansowania i opisane skutki finansowe na lata następne.

Jak podkreśla radny Michał Kurczewski – przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miejskiej budżet musi bardziej odpowiadać realnym potrzebom wrocławian. Wskazaliśmy najpilniejsze, choć nie są to wszystkie potrzebne miastu projekty. Nasze poprawki do budżetu są realistycznie, bo nie mnożymy inicjatyw ponad pojemność budżetu Wrocławia i mamy świadomość, że przed nami jest trudny rok.

Jak już informowaliśmy w naszym portalu, według projektu zgłoszonego przez prezydenta Jacka Sutryka budżet Wrocławia ma oscylować wokół kwoty 5,4 mld zł po stronie przychodów, a po stronie wydatków szacuje się kwotę 5,9 mld zł. Deficyt sięgnie zatem poziomu ponad 520 mln zł. Na cele inwestycyjne ratusz planuje wydać łącznie nieco ponad 1 mld zł.

Bilet kupisz dwa razy szybciej – komfort pasażerów i jakość pracy obsługi

Poprzedni artykuł

Jeśli będzie zielone światło dla miłośników dobrego piwa… – termin lubianej imprezy pod znakiem zapytania

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.