Nie 25, ale 46 tramwajów kupi wrocławski przewoźnik w ramach dużej umowy z poznańską firmą Modertrans. MPK korzysta z prawa opcji, co oznacza, że dodatkowo na ulicach Wrocławia pojawi się 21 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma, o których już informowaliśmy w naszym portalu.

Moderusy Gamma oparte są na lekkiej konstrukcji oraz wyposażone w nowoczesny i energooszczędny układ napędowy o dużej wydajności. Pojazdy zostaną „uszyte na miarę” Wrocławia, co oznacza, że będą zbliżone do poznańskich tramwajów swojego typu, ale nie identyczne. Systematycznie nowe wagony mają trafiać do Wrocławia do połowy 2024 roku.

Wrocławskie Moderusy Gamma będą nie tylko nowoczesne i niskopodłogowe, ale także ich konstrukcja oparta będzie na czterech skrętnych wózkach. Każdy z nowych wagonów będzie niebieski, co na pewno przypadnie do gustu wielu wrocławianom. Tramwaje zastąpią w części nasze najstarsze pojazdy, a częściowo będą dedykowane na nowe linie tramwajowe takie jak ta na Nowy Dwór – obiecuje prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu kontraktu na nowe tramwaje dla Wrocławia co sprawi, że za kwotę 372 mln zł MPK kupi łącznie 46 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Pierwszy nowy pojazd ma się pojawić najpóźniej jesienią 2022 roku – zapewnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Przypomnijmy, że duża umowa na Moderusy Gamma to tylko część działań przewoźnika w celu zmodernizowania swojego taboru tramwajowego. MPK oddało w 2020 roku do remontu generalnego 42 swoje tramwaje. Wszystkie wrócą do Wrocławia odświeżone, niebieskie i klimatyzowane, o czym informowaliśmy w naszym portalu.

„Mały ZUS plus” – opcja już dostępna dla przedsiębiorców

Poprzedni artykuł

2021 będzie dobrym rokiem dla miłośników podróży? – co mówi o tym naukowiec? [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] rozszerzeniu ubiegłorocznego zamówienia na 46 sztuk niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma, o czym informowaliśmy w naszym portalu. W trakcie generalnego remontu jest obecnie 17 tramwajów Skoda 16T oraz 25 WrAs 205. Wszystkie […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.