Wielkimi krokami zbliża się początek września, a wraz z nim niższe ceny niektórych biletów wrocławskiej komunikacji miejskiej. Dodatkowo, znikną bilety na linie pospieszne oraz nocne.

Wraz z pierwszym dniem nowego roku szkolnego, w życie wchodzi uchwała rady miasta z 21 marca 2019 r., zmieniająca obowiązujące do tej pory taryfikacje za przejazdy. Od września uczniowie do 21 roku życia mogą jeździć komunikacją miejską za darmo. Obniżony został również wiek, od którego na podobne ulgi mogą liczyć seniorzy. Na ten moment jest to 68 lat, a nie jak dwa lata temu, 70-tka.

Miasto jednak nie poprzestaje jedynie na ustalonych przed rokiem zachętach. Za kilka dni pojawią się kolejne. Stanieć mają bilety miesięczne (30-dniowe) oraz imienne i semestralne. Przejazdówki na 30 dni kosztować będą już nie 98, a 90 zł.

Nie będzie również obowiązywał podział na różne linie. To oznacza, iż na jednym rodzaju biletu pojedziemy każdym autobusem i tramwajem, bez względu na podział czy tryb kursu.

Zmianom ulegną również ceny biletów 60-dniowych oraz semestralnych i aglomeracyjnych. W przypadku 60-dniowych zapłacimy już nie 180, lecz 170 zł. Jeśli chodzi o bilety semestralne – zamiast 250 zł trzeba będzie przygotować już tylko 230. Natomiast za przejazdy aglomeracyjne – zamiast 86 będzie teraz 72 zł.

Wszystkie zakupione przed wrześniem bilety można zwracać w Biurze Obsługi Pasażera MPK oraz biurach Urbancard. Zwrot będzie pomniejszony jedynie o kwotę, którą pasażer zdążyłby ewentualnie wykorzystać. Jeśli komuś pozostałyby nieskasowane bilety na linie nocne lub pośpieszne – w tym przypadku również bez problemu może oddać je w kasach MPK.

Uroczy dzioborożec – wrocławskie ZOO z kolejnym domownikiem [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Kibice będą zadowoleni – Koleje Dolnośląskie pojadą ze „Śląskiem” Wrocław

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.