• Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego są wyczuleni na wszelkie nietypowe zachowania mogące świadczyć o zdenerwowaniu i chęci zatajenia niekorzystnych faktów. Podobnie było i tym razem, gdy policjanci na ulicy Ołbińskiej zauważyli mężczyznę wkładającego pospiesznie do spodni plastikowe opakowanie.

Wrocławianin zajął następnie miejsce w aucie osobowym, po czym kierowca pojazdu ruszył. Funkcjonariusze po chwili zatrzymali do kontroli drogowej wspomniany pojazd. Szybko wyjaśniło się, dlaczego 26-latek próbował ukryć przed policjantami pakunek. Funkcjonariusze ujawnili plastikowym pojemniku po gumach do żucia blisko 50 porcji handlowych środków zabronionych w postaci suszu roślinnego koloru zielono-brunatnego. Test zabezpieczonej substancji wskazał jednoznacznie na marihuanę.

Mężczyzna musiał opuścić pojazd i dalszą podróż kontynuować z policjantami, ale już z kajdankami założonymi na ręce. 26-latek trafił na najbliższy komisariat Policji, a o jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci z wrocławskiej drogówki obsługiwali zdarzenie drogowe na ulicy Smoluchowskiego.

Mundurowi ustalili, że kierujący autem nie ustąpił pierwszeństwa innemu prawidłowo jadącemu samochodem. W tym przypadku problemy jednak mieli obydwaj kierujący, bowiem poszkodowany w tym zdarzeniu miał zatrzymane prawo jazdy i był poszukiwany przez wrocławską prokuraturę. Mundurowi szybko ustalili, że kierujący pierwszym z pojazdów nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidło jadącemu kierującemu drugim autem.

Na szczęście żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie potrzebowała pomocy medycznej, więc należało tylko zastosować przewidziane prawem środki karne i zakończyć czynności. Kierujący pierwszym z pojazdów został ukarany mandatem karnym za doprowadzenie do kolizji, a kierujący drugim za brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Przy tak niekorzystnych warunkach panujących na drogach należy zachować szczególną ostrożność i przemieszczać się z prędkościami zapewniającymi nam bezpieczne panowanie nad autem.

Poprzez: KMP Wrocław

Rzecznik MŚP: przedsiębiorcy pominięci w tarczach, którzy upominają się o wsparcie, mogą liczyć na pomoc [VIDEO]

Poprzedni artykuł

„Siwe tsunami” – zmiany demograficzne wpływają na naszą codzienność – jak się na nie przygotować i jak nimi zarządzać?

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.