Na promenadzie Stadionu Wrocław działa niezwykła wystawa – Neodia.

Składa się z pokazów trójwymiarowego videomappingu, animacji, ekranów wodnych, kolorowych świateł i laserów z towarzyszeniem muzyki.  Wystawę podzielono na kilka części tematycznych. Największą będzie spektakl przestrzenny z użyciem wiązek światła w różnych kolorach. Na widzów czeka także cicha pirotechnika sceniczna, dymne CO2 i buchające ognie, które akcentują najważniejsze elementy pokazu.

Organizatorzy przygotowali między innymi scenografię składającą się z 200 sześcianów przeznaczonych do tworzenia konstrukcji pod pokazy videomappingu 3D. Sporządzone specjalnie na potrzeby przedstawienia trójwymiarowe animacje przenoszą widza w wirtualną przestrzeń, gdzie kluczowa jest gra światła, muzyki i animowanych efektów trójwymiarowych.

W części „Neodia Water” wykorzystywane są natomiast ekrany wodne, na których wyświetla się pokazy laserowe, co daje efekt hologramu zawieszonego w powietrzu. W scenografii „Neodia Jungle” wśród bujnej roślinności kryć się będą sylwetki zwierząt. Towarzyszą jej dodatkowe animacje świetlne i ścieżka dźwiękowa nawiązująca do lasów deszczowych.

Odwiedzających wystawę Neodia czeka również wyjątkowy pokaz videomappingu 3D z wykorzystaniem miniatur zabytków architektury z Polski i świata. Miniatury zostały przygotowane przez specjalistyczny zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Dla miłośników selfie przygotowano „Neodia Selfiebox”, który daje możliwość zrobienia wyjątkowych zdjęć z wykorzystaniem oryginalnych eksponatów i instalacji.

Neodia – animacje, cyfrowe iluzje i pokazy laserowe na Stadionie Wrocław – od 21 do 30 maja, od 3 do 6 czerwca, od 11 do 13 czerwca od 18 do 20 czerwca – we wszystkie dni można ją oglądać między 18:00 a 22:00 – ostatnie wejście zaplanowano na 21:15 – obowiązuje limit dzienny 2000 widzów

„Błękitny pies” – akcja rozgrywa się w dwóch światach: realnym i baśniowym

Poprzedni artykuł

Marzysz o spacerze w toni prawdziwych kolorów – w Wojsławicach spełnisz to pragnienie [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.