Rusza kolejna edycja akcji wrocławskiej Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy. Celem jest nauce poruszania się po mieście na dwóch kółkach. Darmowe lekcje dla mieszkańców prowadzą doświadczeni cykliści, którzy wspólnie z kursantem pokonują wybraną trasę i opowiadają o czyhających na nich zagrożeniach.

Inicjatywa jest prowadzona przez Stowarzyszenie Akcja Miasto. Akcja została zapoczątkowana z myślą o tych osobach, które dopiero planują przesiadkę na rower lub jeżdżą nim od pewnego czasu, ale brak im śmiałości, aby zjechać z chodnika i poruszać się po ruchliwych drogach – mówią organizatorzy darmowych szkoleń.

Chcąc skorzystać z darmowych lekcji, należy wypełnić specjalny formularz na stronie www.wybieramrower.org , gdzie po podaniu imienia i nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu, trzeba wskazać trasę, jaką będziemy się poruszać (np. droga do pracy czy uczelni) oraz opisać, co sprawia nam największą trudność podczas jazdy rowerem po mieście.

Po wypełnieniu formularza, organizator warsztatów przydzieli nam odpowiedniego instruktora, który początkowo podczas rozmowy rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące odpowiedniego poruszania się na dwóch kółkach, a następnie, wspólnie z kursantem, wytyczy optymalną trasę i uda się na lekcję pokazową, aby krok po kroku wyjaśnić sposób jazdy po wybranej drodze.

W ramach wspomnianej akcji zgłaszający się otrzymują 2 godziny nauki, szkolenie z doświadczonymi rowerzystami, wspólne wyznaczenie optymalnej trasy dojazdu do wybranego punktu, a także niezbędne informacje i praktyczne wskazówki jak prawidłowo poruszać się po wyznaczonych ścieżkach.

Woda podmywa wizytówkę Wrocławia – Narodowe Forum Muzyki zagrożone

Poprzedni artykuł

Na drzewach gniazda z ptakami – drzewa do wycinki

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.