Prezes wrocławskiego fintechu PayEye Krystian Kulczycki został Menadżerem Roku. Tak zadecydowała kapituła konkursu FinTech & InsurTech Awards. O absolutnie wyjątkowym systemie płatności, jakim jest PayEye informowaliśmy w naszym portalu.

Krystian Kulczycki zarządza wrocławską spółką, która jako pierwsza na świecie wprowadziła autorskie rozwiązanie płatnicze w oparciu o rozpoznawanie tęczówki oka człowieka. Mimo, że z usługi można korzystać od niedawna, to już dziś – po trzech miesiącach – pilotaż obejmuje ponad 60 miejsc we Wrocławiu. Nagrodę wręczono podczas kongresu FinTech & InsurTech, który niedawno zakończył się w Warszawie. Kongres to jedno z najważniejszych wydarzeń w tej części Europy, które gromadzi najlepszych ekspertów z branży finansowych technologii i ubezpieczeń.

Doświadczony manager i specjalista w zarządzaniu bankami i instytucjami finansowymi – prezes i współwłaściciel wrocławskiego fintechu PayEye – Krystian Kulczycki. Stoicyzm, wysoki profesjonalizm jak i wspaniałe poczucie humoru to cechy, dzięki którym jest liderem zespołu, który wprowadza na rynek innowacyjne i wizjonerskie rozwiązanie – system płatniczy oparty na biometrii tęczówki oka – takie uzasadnienie nagrody przekazała niezależna kapituła konkursu, w której zasiadają cieszący się uznaniem reprezentanci szeroko rozumianego biznesu.

Identyfikacja tęczówki oka, to najskuteczniejsza metoda identyfikacji człowieka, spośród wszystkich metod biometrycznych. Płacąc payeye nie jest potrzebny portfel, karta płatnicza, zegarek czy telefon, wystarczy… tylko jedno spojrzenie, by kupować w mgnieniu oka.  To kolejny etap rozwoju płatności biometrycznych, który w związku ze swoją niezawodnością oraz zerowym współczynnikiem fałszywych odrzuceń ma szansę zastąpić dotychczasowe formy uwierzytelniania użytkownika.  Łącząc technologię z naukę, firma PayEye stworzyła cały, niezależny i bezpieczny ekosystem, na który składają się autorskie, innowacyjne urządzenia płatnicze POS, portfel elektroniczny dla użytkowników, algorytmy przetwarzające tęczówkę na wzorzec biometryczny (payeye kod) a w przyszłości także rozwiązania do bankomatów i e-commerce.

Cieszę się, że wprowadziliśmy na rynek prawdziwą innowację, która wzbudza takie zainteresowanie. Nagroda cieszy, ale to oczywiście zasługa całego zespołu PayEye oraz naszych partnerów, którzy przyczynili się do tego, że rynek nas zauważył. Mam osobistą satysfakcję, że o przyznaniu nagrody decydują przedstawiciele branży, którzy brali pod uwagę zarówno wdrożony przez nas system płatniczy wykorzystujący biometrię tęczówki oka, jak i moje szerokie doświadczenie w branży finansowej. Ta nagroda to nie tylko wielka radość, ale też zobowiązanie do jeszcze większej aktywności – komentuje prezes PayEye Krystian Kulczycki i dodaje: Nasze korzenie mocno są osadzone we Wrocławiu, ale tworzymy markę o globalnym wymiarze. PayEye to cały ekosystem płatniczy, który działa w oparciu o rozpoznawanie tęczówki oka człowieka. Nasz system jest nie tylko niezależny, ale i bezpieczny. Łączymy naukę z technologią i przenosimy to na grunt biznesowy.

  • Krystian Kulczycki z branżą finansową związany jest od przeszło dwóch dekad. Zasiadał w zarządach m.in. Polskiego Towarzystwa Finansowego, PTF Banku, Santander Consumer Banku oraz Eurobanku. Aktualnie zaangażowany w sprawy rozwoju spółki jako prezes i współwłaściciel firmy PayEye.
  • Konkurs FinTech & InsurTech Awards ma popularyzować osobowości i przedsięwzięcia, które promują technologiczne rozwiązania w branży finansowej oraz ubezpieczeniowej. Nagrody przyznawane są przedstawicielom zarówno fintechów, insurtechów, jak i przedstawicielom tradycyjnej bankowości, ubezpieczycieli, branży pożyczkowej, którzy swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami rozwijają ten sektor w Polsce. O przyznaniu nagród decyduje niezależna kapituła konkursowa, w której zasiadają cieszący się uznaniem reprezentanci szeroko rozumianego biznesu.
  • PayEye to polski fintech, który wprowadza pierwszy na świecie bezpieczny, wygodny i kompletny system płatniczy opierający się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka. Spółka PayEye jest małą instytucją płatniczą, która jako pierwsza na świecie wprowadza takie rozwiązanie komercyjnie.

Zurych wróci do rozkładu lotów z Wrocławia – już w tym miesiącu

Poprzedni artykuł

Festiwal „Twierdza Legend” – w Srebrnej Górze #OdkryjDolnyŚląsk

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.