Bardzo młoda kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w związku z udziałem w przestępczym procederze.
Do zatrzymania doszło dzięki intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy wrocławskiej Policji, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Młoda kobieta, posługując się systemem BLIK, dokonała serii wypłat pieniędzy z bankomatów na terenie nie tylko Wrocławia, ale też całego kraju. W trakcie czynności tłumaczyła się, że pracę znalazła w Internecie. Nieznany jej mężczyzna za pośrednictwem jednego z komunikatorów miał jej zaproponować pracę przy kryptowalutach. Młoda kobieta zgodziła się na nią, ponieważ jak mówiła, była przekonana, że to okazja i dobry zarobek. W rzeczywistości była jedynie „narzędziem” w rękach przestępców, do popełniania kolejnych czynów związanych z oszustwami internetowymi.
Podczas sprawdzania mieszkania zatrzymanej, funkcjonariusze zabezpieczyli telefon komórkowy, który jest dowodem w popełnieniu przestępstwa oraz gotówkę. Nastolatka trafiła do Policyjnej Izby Dziecka, a o jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.
Policjanci strzelińskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w miejscowości Głęboka jechał z nadmierną i niebezpieczną prędkością.
Policjanci z komendy, w miejscowości Głęboka, zatrzymali do kontroli BMW, które jechało przez tą miejscowość z prędkością 102 km/h. Kierującym okazał się 59-letni mieszkaniec Niemiec. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali go za przekroczenie dozwolonej prędkości o 52 km/h mandatem karnym w kwocie 1500 złotych. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, które może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Warto też pamiętać, że: kierowcy, który dopuścił się naruszenia przepisów ruchu drogowego oprócz mandatu karnego przyznawane są punkty karne od 1 do 15, po przekroczeniu limitu 24 punktów karnych następuje zatrzymanie prawa jazdy (20 punktów dla kierowców z prawem jazdy poniżej roku), po utracie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, kierujący jest zobligowany do poddania się badaniu psychologicznemu, a prawo jazdy może odzyskać po zdaniu egzaminu sprawdzającego jego umiejętności. To taki sam egzamin, który zdają kandydaci na kierowcę. Zdać trzeba zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl