KomunikacjaWideo/Galerie

Nasi kierowcy, nasi motorniczy – nasi cisi bohaterowie trudnego czasu [VIDEO]

1

Epidemia koronawirusa powoli zmierza ku końcowi. Przynajmniej wszyscy mamy taką nadzieję i oczekujemy, że w najbliższych tygodniach czy miesiącach większość spraw, jakimi żyjemy na co dzień wróci na swoje tory i drogi.

Tak też zapewne myślą i czują pracownicy wrocławskiego MPK. Czas pandemii nie był dla nich łatwy. Na szczęście wszyscy są zdrowi, a dopóki wrocławscy kierowcy są zdrowi, dopóty wrocławianie trafiają na czas do pracy lub innych miejsc, gdzie chcą dotrzeć każdego dnia.

Praca kierowcy autobusów miejskich jest bardzo odpowiedzialna, bo osoba siedząca za kierownicą musi bezpiecznie dowieźć pasażerów, więc musi być skoncentrowany. Jak nam mówi Mateusz Cebula – kierowca wrocławskiego MPK – w trakcie jazdy trzeba zwracać uwagę na bardzo wiele czynników na drodze, ale także na to, co dzieje się wewnątrz autobusu. Trzeba też brać pod uwagę specyfikę ruchu miejskiego, w którym często inni użytkownicy nie zwracają uwagi na pozycję i płynność ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. Zobacz nasze video.

W czasie szczytu epidemii żaden z pracowników MPK Wrocław nie zaraził się w miejscu pracy. Dzisiaj możemy z przekonaniem podziękować kierowcom i motorniczym za ich pracę wtedy i dzisiaj, gdy już korzystamy z autobusów i tramwajów swobodniej.

Dariusz Nowakowski

Tajemniczy wehikuł krąży po mieście – wrocławscy strażnicy miejscy mają mobilny posterunek

Poprzedni artykuł

Pachnidła i słodycze kusiły złodziei – policjanci działają szybko i skutecznie

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] co wydarzyło się dziś wieczorem w autobusie linii „C” woła o pomstę do nieba. Kierowcy autobusów MPK Wrocław to przecież cisi bohaterowie pandemii. Mimo wirusa codziennie wstawali do pracy. Nie ważne jaki dzień. Zawsze po nas przyjeżdżają i […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.