To już pewne. Na wrocławskich Maślicach wybudowany zostanie wielorodzinny budynek mieszkalny. Znajdzie się praktycznie naprzeciwko Tarczyński Areny Wrocław u zbiegu ulic Królewieckiej i Pilczyckiej przy rondzie Bartoszewskiego.
Inwestor, spółka Janicki, od dłuższego czasu starał się o pozwolenie na budowę w tamtym miejscu. W dniu 31 stycznia zostało ono wreszcie przyznane i za jakiś czas prace będą mogły ruszyć. Według planu nowy budynek powstanie przy ulicy Pilczyckiej 164, dosłownie vis a vis Tarczyński Areny Wrocław, na którą przyszli mieszkańcy będą mieć widok ze swych okien. Słowo „mieszkańcy” jest tu kluczowe. Będzie to bowiem wielorodzinny, mieszkalny budynek z garażem w przyziemiu. Zagospodarowany zostanie także teren wokół niego. Łączna kubatura (objętość) wynieść ma 2028 metrów sześciennych. Projekt stworzy architekt Magdalena Zienowicz. Jak na razie inwestor nie ujawnia szczegółów ani wizualizacji przyszłej konstrukcji.
Dramat. Nie dość że stadion Wrocław to martwy obiekt z mega aspiracjami na wydarzenia kulturalne to jeszcze osiedle obok pogrzebie to miejsce na zawsze. Czyli targi ślubne i nocowanie na stadionie dla dzieci. To wszystko na co stać to miasto i jego rządzących.