Wrocławscy policjanci codziennie podejmują wiele, bardzo różnych interwencji. Są i te poważne, związane np. z ratowaniem życia i zdrowia, a są też takie, które dotyczą spraw mniejszej wagi. Wydawało się, że zgłoszenie o kradzieży sklepowej, które otrzymali policjanci z wrocławskiego pionu prewencji, będzie należało do tej drugiej kategorii. Tak się jednak nie jest.

Mundurowi podczas patrolowania zachodniej części miasta otrzymali informację, że w jednym z supermarketów na Muchoborze doszło do kradzieży. Łupem dwóch mężczyzn miały paść perfumy o wartości 20 zł oraz butelka wódki. Policjanci po kilku minutach byli na miejscu, gdzie oczekiwał na nich ochroniarz wraz z dwoma ujętymi mężczyznami. Wszelkie zebrane informacje świadczyły, że to właśnie 27-latek oraz 38-latek dokonali kradzieży wspomnianych w zgłoszeniu przedmiotów. Policjanci zwrócili jednak uwagę na pewną nieścisłość. Dane starszego z mężczyzn nie zgadzały się z danymi, jakie ów podał ochroniarzowi, kiedy ten ujął go na kradzieży.

Funkcjonariusze spytali 38-letniego mężczyznę – mieszkańca Kłodzka – dlaczego przedstawił się inaczej. Wówczas przyznał się on, że posługuje się sfałszowanym dowodem osobistym, który po chwili okazał policjantom. Wcześniej twierdził jednak, że w ogóle takiego dokumentu nie posiada. Na pierwszy rzut oka dokument wyglądał jak dowód osobisty. Nie miał jednak odpowiednich zabezpieczeń, a dane w nim zapisane, różniły się od tych, które w swoich systemach posiadali policjanci.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, 38-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu przy ul. Połbina. Tam też usłyszał zarzut z art. 270 Kodeksu karnego, którego § 1 mówi, że: Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Taka też kara grozi mężczyźnie za popełnione przez niego przestępstwo. Mieszkaniec Kłodzka będzie musiał również zapłacić wysoki mandat, za popełnienie wykroczenia, jakim była kradzież sklepowa.

Poprzez: KMP Wrocław

Wrocław kuźnią piłkarskich talentów – jest już pierwszy transfer [VIDEO]

Poprzedni artykuł

#OdkryjDolnyŚląsk – wakacje spędzone w regionie to lokalny patriotyzm [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.