Policjanci oddziału prewencji dolnośląskiej komendy narażając swoje życie i zdrowie wczoraj obezwładnili na klatce schodowej staromiejskiej kamienicy agresywnego mężczyznę z siekierą. Podejrzany w trakcie interwencji rzucił się na jednego z funkcjonariuszy zadając mu cios niebezpiecznym narzędziem. Policjanci użyli broni skutecznie obezwładniając napastnika.

Przed południem policjanci z oddziału prewencji dolnośląskiej komendy udali się na interwencję do jednej z kamienic w dzielnicy Stare Miasto. Zgłoszenie dotyczyło agresywnego mężczyzny, który uszkodził drzwi sąsiada siekierą i chodzi po klatce schodowej trzymając to niebezpieczne narzędzie. Mając na uwadze realne zagrożenie dla mieszkańców funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce.

Tam, na klatce schodowej budynku przy ul. T. Kościuszki, z jednego z mieszkań wybiegł mężczyzna trzymający w ręku siekierę. Gdy mundurowi podjęli interwencję zaatakował on trzymanym niebezpiecznym narzędziem jednego z policjantów. Na szczęście ostrze siekiery trafiło w kamizelkę kuloodporną, którą posiadał na sobie policjant.

Na szczęście policjant, który otrzymał cios niebezpiecznym narzędziem, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podejmujący na miejscu interwencję pozostali dwaj funkcjonariusze użyli broni służbowej wobec napastnika skutecznie obezwładniając go. Na miejscu podejrzanemu udzielona została pomoc medyczna, a następnie został on przewieziony do szpitala.

Wyjaśniane są okoliczności związane z zachowaniem agresywnego mężczyzny i motywami jego działania. Prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo- śledcza zabezpieczyła materiały dowodowe w tej sprawie.

Dzięki działaniom funkcjonariuszy, którzy w reakcji na zgłoszenie, narażając swoje zdrowie i życie podjęli niezwłoczne działania w celu zatrzymania agresywnego mężczyzny, doszło w konsekwencji do zapobieżenia możliwej tragedii, jaka mogłaby się wydarzyć w sytuacji konfrontacji napastnika z innymi, przypadkowymi osobami.

Poprzez: KMP Wrocław

Dziki dotarły już na Nowy Dwór! Dlaczego wchodzą do miast? Radzimy jak zachować się na widok dzika w mieście

Poprzedni artykuł

Minimalne wynagrodzenie i pracownicze plany kapitałowe – jakie zmiany czekają na pracodawców w 2020

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.