Kryminalni z Krzyków na podstawie pracy operacyjnej i uzyskanych informacji wytypowali pewnego mężczyznę jako sprawcę rozboju dokonanego kilka dni temu we Wrocławiu. Przestępca, najpierw naruszył nietykalność przypadkowego mężczyzny, a następnie skradł telefon komórkowy, który wypadł poszkodowanemu podczas zaistniałej sytuacji.

Funkcjonariusze zapukali do mieszkania, w którym miał przebywać wytypowany mężczyzna. 27-latek nie miał jednak zamiaru wpuścić do mieszkania policjantów, a na pewno nie od razu. W tym samym czasie, kiedy jedna grupa policjantów próbowała dostać się do wnętrza mieszkania, druga grupa czekała pod blokiem. Jeden z funkcjonariuszy będących właśnie na zewnątrz zauważył, że z okna mieszkania, do którego pukali policjanci, ktoś wyrzuca różne przedmioty. Zostały one zabezpieczone i dołączone do sprawy. Po zakończeniu opróżniania lokalu z rzeczy „niepotrzebnych”, drzwi do mieszkania się otworzyły.

Policjanci zatrzymali 27-latka i zabezpieczyli telefony komórkowe, odzież, w którą mężczyzna był ubrany w chwili dokonania rozboju, a także przedmiot przypominający broń. W jednym z zamkniętych pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili namiot i różne urządzenia służące do uprawy roślin doniczkowych. Zabezpieczyli także środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii w ilości ponad 3 tysięcy porcji handlowych. Spotkanie mężczyzny z kryminalnymi zakończyło się przewiezieniem go do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mężczyzna odpowie za dokonanie rozboju, a także posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd, który już zastosował wobec wrocławianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zatrzymajmy infodemię – aplikacja #FakeHunter już dostępna w App Store i Google Play [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Produkty ekologiczne, innowacyjna aranżacja i płatności mobilne – nowy hipermarket w Magnolia Park już działa

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.