Punktualnie o godzinie 12:00 w Sali Wielkiej Starego Ratusza zacznie się najbardziej podniosły element obchodów Święta Wrocławia, czyli sesja Rady Miejskiej, podczas której tytułem Civitate Wratislaviensi Donatus uhonorowana zostanie wybitna sportsmenka Renata Mauer-Różańska. Wśród laureatów Nagrody i Odznaki Honorowej Wrocławia oraz Nagród Prezydenta znajdą się, lekarze, twórcy kultury, a także organizacje i działacze społeczni oraz gospodarczy.

Władze Wrocławia i miejscy radni tradycyjnie spotkają się najpierw w kaplicy rajców w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety, by potem w asyście orkiestry, konnego patrolu straży miejskiej i członków Bractwa Kurkowego przejść w orszaku do Starego Ratusza.

W Sali Wielkiej Starego Ratusza wręczone zostaną tegoroczne tytuły Honorowego Obywatela Wrocławia, Nagrody Wrocławia i Nagrody Prezydenta Wrocławia – najważniejsze wyróżnienia przyznawane przez władze miejskie osobom wybitnie zasłużonym dla Wrocławia.

W roku 2021 Honorowym Obywatelem Wrocławia zostanie mistrzyni była zawodniczka Śląska Wrocław, medalistka olimpijska, mistrzyni świata i Europy w strzelectwie, radna Wrocławia przez osiem lat (2010-2018), obecnie nauczycielka akademicka – Renata Mauer-Różańska.

Nie brakuje kontrowersji

Nie milkną też kontrowersje wobec uhonorowania Nagrodą Wrocławia Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Do głosu sprzeciwu dołącza się coraz więcej organizacji. Z przyznaniem wyróżnienia dla organizacji Marty Lempart nie zgadzają niektóre organizacje i zapowiedziały serię protestów i konferencji, które odbędą się dziś na wrocławskim Rynku.

Ruch Narodowy, Konfederacja, Młodzież Wszechpolska, czy NSZZ Solidarność to tylko niektóre z organizacji, którym nie w smak nagroda dla feministycznego ruchu społecznego.

Przebieg sesji możecie śledzić: TUTAJ!

Piotr Krejner

Przedsiębiorcy w regionie otrzymają wsparcie na swoje inwestycje – rusza program Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Letnie koncerty na dachu Concordia Design. Sprawdź kto na nich wystąpi

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.