Policjanci patrolując w godzinach popołudniowych ul. Bolesława Krzywoustego, zwrócili uwagą na mężczyznę siedzącego w jednym z zaparkowanych nieopodal samochodów. Co chwilę rozglądał się dookoła i sprawiał wrażenie zdenerwowanego. Jego zachowanie było wyraźnie nienaturalne, więc funkcjonariusze postanowili sprawdzić, jakie są tego powody.

Jak się okazało, mężczyzna ukrywał w bieliźnie woreczki ze środkami odurzającymi. Było to kilka porcji tzw. dopalaczy, które jak przyznał zatrzymany, sprzedawał przypadkowym osobom. Policjanci zabezpieczyli też pieniądze w kwocie ponad tysiąca złotych, w niskich nominałach oraz dwa telefony. Przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny doprowadziło do ujawnienia ponad 800 porcji różnego rodzaju narkotyków. Była to m.in. amfetamina, marihuana oraz środki zwane dopalaczami.

Funkcjonariusze zabezpieczyli też młynki do mielenia narkotyków oraz rozpuszczalniki i susz roślinny, które podejrzany mieszał i później sprzedawał. Sprawą 39-latka podejrzanego o rozprowadzanie i wytwarzanie środków odurzających, zajmie się teraz wrocławski sąd. Zatrzymanemu mężczyźnie grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Nadal są osoby kierujące się chęcią zysku, które kompletnie nie zwracają uwagi na fakt, że tzw. „dopalacze’’, powodują ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Mając to na uwadze, zawsze warto podjąć stosowną reakcję i przekazać informacje policji, gdy tylko mamy podejrzenia, że ktoś rozprowadza środki odurzające. Czujność mieszkańców i skutecznie prowadzone działania operacyjne funkcjonariuszy, niejednokrotnie dają pozytywne efekty m.in. w postaci zatrzymań dealerów i tym samym eliminowania z rynku środków odurzających.

Poprzez: KMP Wrocław

Możesz już płacić jednym spojrzeniem… – i to we Wrocławiu!

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Jarosław Obremski: „Przeciw prezydentowi Andrzejowi Dudzie są tylko złe emocje kreowane przez nieprzychylne mu środowiska” [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.