We Wrocławiu zamieszkał nowy krasnal – Gaugan. Kiedy nie jest zajęty wypełnianiem obowiązków, potrafi nieźle nabroić, stąd jego oryginalne imię, które zawiera w sobie pierwiastek złotego humoru (Au). Krasnal znajduje się na parapecie budynku przy Oławskiej 9 we Wrocławiu. Gaugan jest częścią zespołu Tavex. Jest dziełem Marleny Zakrzewskiej – wrocławskiej rzeźbiarki z pracowni artystycznej Biały Kot.
Do grona wrocławskich krasnali dołączył niedawno Gaugan. Tak jak pozostałe krasnale, posiada niepowtarzalną osobowość i historię.
Nowy krasnal wygląda na poważnego i skupionego, jego głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo klientów salonu Tavex przy ul. Oławskiej 9. Ma wprawne oko i z daleka jest w stanie rozpoznać prawdziwe złoto! Jednak potrafi też nieźle nabroić, stąd jego oryginalne imię, które zawiera w sobie pierwiastek złotego humoru (Au).
W sercu każdego biznesu powinna leżeć autentyczność, dlatego tak ważne jest dla nas pozostawanie w harmonii z lokalną społecznością. Tavex może pochwalić się już 10 salonami, w tym dwoma we Wrocławiu. Nikt nie miał więc wątpliwości, że obok jednego z naszych wrocławskich oddziałów powinien zamieszkać krasnal. Po podjęciu współpracy z lokalną artystką, udało się to osiągnąć i w tym miesiącu na Oławskiej przywitaliśmy Gaugana – wskazuje Aleksandra Zielińska, Chief Brand Officer, Tavex. W ten sposób pragniemy podkreślić nasz szacunek i podziw dla wrocławskiej kultury. To wyraz naszej chęci bycia bliżej ludzi i miejsc, które nas otaczają – dodaje.
Gaugan dobrze wie, że „nie wszystko złoto co się świeci” i z daleka jest w stanie rozpoznać prawdziwe skarby! Podobno sam ma skarbiec ukryty gdzieś pod ulicami miasta. Każdy, komu uda się znaleźć krasnala może poprosić go o wskazanie drogi do ukrytej skrzyni ze złotymi monetami i sztabkami.
Autorką krasnala jest Marlena Zakrzewska – wrocławska rzeźbiarka z pracowni artystycznej Biały Kot Studio, która o Gauganie mówi:
„Gaugan to owoc wspanialej, inspirującej współpracy. Jest galanteryjny, pełen szczegółów. Już w dniu montażu jedna z przyglądających się mu pięciolatek zmrużyła oczy i powiedziała: “Jutro tu wrócę i zabiorę mu tego pieniążka”. Jak widać – krasnal zachęca do interakcji. Ma osobowość. Jest jednym z moich ulubionych, powstałych w pracowni Biały Kot Studio”.
Informacja prasowa
Antysemityzm czy zwykła głupota? Puknijcie się w czoło, zdemontujcie i nawiążcie współprace z innym artystą.