Czy Wrocław jest gotowy na kolejną dużą imprezę? Według rolkarzy – jak najbardziej. W imieniu wrocławskich miłośników jazdy na rolkach petycję do prezydenta Jacka Sutryka złożył Piotr Kosicki.

Wzorem Łodzi chciałbym zaproponować nową imprezę sportową dla mieszkańców Wrocławia i nie tylko. Byłby to Maraton Rolkowy, który cieszy się dużą popularnością w innych polskich miastach jak np. Łódź, gdzie organizatorem tej imprezy jest Droga Wolna. Miejscem doskonałym do przeprowadzenia imprezy byłaby obwodnica Leśnicy – czytamy w petycji, jaka trafi na najważniejsze biurko we wrocławskim ratuszu.

Impreza pod nazwą I Wrocławski Maraton Rolkowy miałaby się odbyć na dystansach: maraton (42 km), półmaraton (21 km), fitness (11 km) oraz kids race (100 m / 200 m / 500 m / 1000 m) opisują inicjatorzy. Jak podoba się Państwu ten pomysł? Czy zorganizowanie wydarzenia na obwodnicy Leśnicy nie spowoduje utrudnień dla innych uczestników ruchu? Zapraszamy do dyskusji.

Pod dokumentem podpisało się 114 osób. Według zapowiedzi organizatora, prośba trafi do prezydenta Wrocławia w ciągu najbliższych kilku dni. Drodzy! Dziękuję za tak wiele podpisów chociaż mogło być więcej! Petycja w najbliższych dniach trafi do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Teraz walka! Powodzenia! Trzymajcie kciuki. Przypominam, że jeśli znajdzie się organizator impreza na pewno odbędzie się w tym roku. Piotr Kosicki

Przypomnijmy, że we Wrocławiu rolkarze są już bardzo dobrze znani. Od 2016 r. organizowana jest na przykład Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska. Organizatorem jest wrocławski oddział Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”, a liczna grupa uczestników, w okresie wakacyjnym, dociera na rolkach z Wrocławia do Częstochowy.

„Mobilizacja inteligencji pojazdów” – we Wrocławiu mamy globalne Centrum Testowe

Poprzedni artykuł

Prestiżowa wrocławska instytucja kultury ma problem – Narodowe Forum Muzyki pod presją wody

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] rolkarzy we Wrocławiu jest coraz większa i bardziej widoczna.  Jak pisaliśmy kilka dni temu w naszym portalu, na biurko prezydenta Wrocławia trafiła petycja z prośbą o organizację maratonu rolkarskiego. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.