Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych jest miejscem emocjonujących imprez sportowych, które sygnalizowaliśmy i relacjonowaliśmy w naszym portalu. Tym razem mamy wiadomość o inwestycji, jaka jest tam obecnie prowadzona.

Na Partynicach powstają bowiem nowe stajnie wyścigowe. Inwestycja o wartości 1 798 260,00 zakłada budowę dwóch nowoczesnych stajni. W każdej z nich znajdą się 24 boksy dla koni oraz pomieszczenia zaplecza administracyjno-socjalnego takiej jak: paszarnia, siodlarnia, pokój trenera, sanitariaty. Każdy z budynków zaprojektowano w układzie jednotraktowym z 24 boksami o wymiarach 3,5×3,5m po obu stronach przejścia. Stajnie wyposażone będą w przepływowe automatyczne poidła dla koni z systemem zabezpieczającym przed zamarzaniem realizowanym przez ułożenie z kablem grzejnym oraz karmidła plastikowe z możliwością zadawania paszy z korytarza bez konieczności otwierania boksu. Każda ze stajni wyposażona w instalacje: wodociągową, elektryczną, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektryczną.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2020 r., co oznacza, że w nowym sezonie wyścigowym konie będą mieć bardzo starannie przygotowane miejsca na czas zawodów.

Poprzez: torpartynice.pl

Foto: Jakub Kwap

UWrHelp+ – samorząd studencki Uniwersytetu Wrocławskiego pomaga w pandemii

Poprzedni artykuł

Odłącz się – będzie bezpieczniej dla ciebie i innych ludzi

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.