KomunikacjaWideo/Galerie

Na Nowy Dwór tramwajem? Tak, ale przez najbliższe trzy lata jeszcze autobusem [VIDEO]

0

O tramwaju na Nowy Dwór rozmawiają już kolejne pokolenia mieszkańców tego wrocławskiego osiedla. Miał powstać już na Euro, ale w końcu ma być… w 2023 r. Tramwaj ma więcej zwolenników, niż przeciwników, a po rozmowie z mieszkańcami wiemy, że jest on, także długo wyczekiwany. Na jakim etapie obecnie są prace?

Na długo wyczekiwane połączenie przyjdzie mieszkańcom wrocławskiego Nowego Dworu jeszcze poczekać, jak długo? Co ciekawe linia tramwajowa będzie prowadzona, przez nowo powstały wiadukt autobusowo-tramwajowy będzie przebiegała nad linią kolejową. O tym oraz o opiniach mieszkańców w naszym video.

Mieszkańcy są cierpliwi co udowodnili czekając latami. Czekają nadal, bo jest przecież na co czekać. Połączenie tramwajowe nie tylko ułatwi życie osobom poruszającym się komunikacją miejską, ale i być może w końcu rozwiąże problem zakorkowanej w godzinach szczytu ul. Strzegomskiej, na której poza sezonem wakacyjnym częściej się stoi, niż jedzie.

Do roku 2023 jeszcze dużo czasu, więc zwolennicy tramwaju na Nowy Dwór muszą uzbroić się w cierpliwość. Na samo połączenie czekać warto, bo tak duże wrocławskie osiedle, gdzie mieszka wiele rodzin z dziećmi czy starszych osób po prostu zasługuje, by być dobrze skomunikowanym z centrum miasta.

Dariusz Nowakowski

Na widok radiowozu uszkodziła swoje auto – jechała pod wpływem…

Poprzedni artykuł

Kamer przybywa – czujemy się bezpieczniej?

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.