Dolny ŚląskWiadomościWideo/Galerie

„Na niebiesko dla autyzmu” – to nie jest akcja na jeden dzień [VIDEO]

0

Bądźcie na niebiesko z AsperIT w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To apel, który wczoraj przebił się do powszechnej świadomości tych, którzy zwracają uwagę na bariery osób ze spektrum autyzmu.

Z jakimi problemami na co dzień mogą zmagać się osoby ze spektrum autyzmu? Opowiada o tym Małgorzata Młynarska z Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu.To my jesteśmy tą drugą stroną, dlatego jest światowy Dzień Świadomości Autyzmu – mówi Piotr Lewandowski. Rozumie co to znaczy, bo zmagał się od dzieciństwa z autyzmem. Teraz jest człowiekiem, który nie tylko jest w pełni samodzielny pracując w Cafe Równik i serwując pyszną czarną kawę, ale i podróżuje po świecie. Jak sam mówi – największą przyjemnością z pracy jest dla niego rozmowa z drugim człowiekiem. Zobacz nasze video.

Jak relacjonuje Błażej Knapik – nad szerzeniem świadomości jak duży potencjał drzemie w osobach ze spektrum autyzmu dba organizacja AsperIT, znana już z wcześniejszych publikacji w naszym portalu. Wczoraj zadbała nie tylko o wystrój Wrocławia, ale i zorganizowanie ogólnopolskiej akcji „Na niebiesko dla autyzmu”. Działania te możemy śledzić na stronach Facebook, Instagram oraz Linkedin. We Wrocławiu działania Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu wspiera Europejska Fundacja Aktywizacji Społecznej, włączając się do akcji „2 kwietnia ubiorę się na niebiesko dla autyzmu”, o czym opowiada Karolina Zych.

Osoby ze spektrum autyzmu to często niewidzialni w społeczeństwie geniusze, schowani w tłumie – nie wychodzą przed szereg. Wielu z nich to specjaliści w branży IT. Pamiętajmy o tym nie tylko 2 kwietnia, czyli w światowy dzień świadomości autyzmu, bo dla nich znaczy to bardzo wiele.

Dariusz Nowakowski

Jan Paweł II – święty naszej codzienności (21:37) [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Już blisko Wielkanoc – czas dany nam, aby odnowić w sobie życie [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.