fot. Piotr Krejner

Na Stadionie Miejskim powstanie muzeum Śląska Wrocław i pub sportowy. Nie będzie to wyłącznie nudne miejsce z kilkoma gablotami, w których znajdują się trofea. Ma być nowoczesne i interaktywne. Zostanie oddane do użytku dopiero pod koniec prezydenckiej kadencji.

Dwa pomieszczenia przewidziane na tę inwestycję są zlokalizowane od strony trybuny C. W jednym znajdzie się wyczekiwane muzeum Śląska Wrocław, a w drugim pub dedykowany wrocławskiej drużynie. Łączna powierzchnia obu pomieszczeń to ponad 500 m2.

Nie będzie to stereotypowe, nudne muzeum, które dla odwiedzających ma do zaproponowania kilka nudnych gablot. W środku ma pojawić się wiele ekranów, multimedia i interaktywne prezentacje. Pojawi się wiele cennych pamiątek, trofea, medale i nie zabraknie też miejsca dla innych sekcji poza piłkarską.

— Poznamy historię klubu od jego początków na gruzach miasta, poprzez pierwszy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, sukcesy z lat ’70 i ’80, kryzys, który zaprowadził drużynę aż do III ligi po drugie w kolekcji mistrzostwo z roku 2012. W muzeum znajdzie się też miejsce dla innych sekcji WKS-u. W pubie będzie można oglądać transmisje sportowe. Przewidziano także ogródek piwny na zewnątrz — zapowiada Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

fot. Piotr Krejner

Fani Śląska Wrocław marzą o takim miejscu już od wielu lat. Niestety będą musieli poczekać jeszcze chwilę. Prace związane z uruchomieniem muzeum i pubu powinny potrwać około 1,5 roku od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Oznacza to, że pod koniec prezydenckiej kadencji, Jacek Sutryk będzie mógł pochwalić się kolejną inwestycją, która zostanie oddana dla mieszkańców i mieszkanek.

Przypomnijmy, że opozycja zarzuca miastu, że wiele inwestycji drogowych, które sparaliżowało miasto ma związek właśnie z kalendarzem wyborczym. Magistrat odpowiada, że ma to związek z dostępnością do unijnych pieniędzy.

CZYTAJ TAKŻE: Wrocław to jeden wielki plac budowy [WIDEO]

Kolejna próba przemytu udaremniona! 400 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

Poprzedni artykuł

Panthers Juniors powalczą o mistrzostwo Polski juniorów!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.