Aż 31 specjalnych tramwajów i 14 specjalnych autobusów przygotowało MPK Wrocław, dla osób, które planują dziś pojawić się na trybunach Tarczyński Arena na koncercie Kings of Leon. W tej puli znajduje się także dodatkowa komunikacja, która dowiezie pasażerów do Leśnicy. Co więcej, część tramwajów będzie również dodatkowo jechać z samej pętli Pilczyce.
Muzyczne wydarzenie rozpoczyna się o 21.30. Szczegóły dotyczące tras dodatkowej komunikacji, która przywiezie i odwiezie widzów/słuchaczy znajdziecie Państwo poniżej.
W związku z planowanym koncertem Kings of Leon na Tarczyński Arena, który odbędzie się w dniu 21 czerwca 2022 roku (wtorek) o godzinie 21:30, zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:
DOWÓZ WIDZÓW NA KONCERT
T1 (tramwajowa linia specjalna)
Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Tarczyński Arena (Królewiecka)
Tarczyński Arena (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska
– Linia w celu dowozu widzów będzie kursowała z częstotliwością co około 10 minut w godzinach od 19:15 do 20:45 (ostatni kurs z Galerii Dominikańskiej).
ODWÓZ WIDZÓW Z KONCERTU
T1 (tramwajowa linia specjalna)
Tarczyński Arena (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek
– Linia w celu odwozu widzów z koncertu będzie kursowała z częstotliwością co około 3 minuty przez około 35-45 minut po zakończeniu koncertu, tj. od około godziny 23:25.
T2 (tramwajowa linia specjalna)
Pilczyce – Lotnicza – Kosmonautów – Średzka – Leśnica
Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek
– Linia w celu odwozu widzów z koncertu będzie kursowała z częstotliwością co około 3 minuty przez około 35-45 minut po zakończeniu koncertu, tj. od około godziny 23:25. Przewidziane są także kursy z Tarczyński Arena (Lotnicza) do Leśnicy.
S1 (autobusowa linia specjalna)
Tarczyński Arena (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek
– Linia w celu odwozu widzów z koncertu będzie kursowała co około 3 minuty przez około 35-45 minut po zakończeniu koncertu, tj. od około godziny 23:15.
– Bilet na koncert będzie upoważniał do bezpłatnych przejazdów liniami specjalnymi T1, T2 i S1