Miejski przewoźnik zaznacza, że to tramwaj ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Niestety pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą. Tak było także w ubiegły piątek około 13:50 nieopodal przystanku Dworzec Autobusowy.

O potrąceniu kobiety informowaliśmy: TUTAJ!

Tramwaj linii 31 prowadził doświadczony motorniczy z 7. letnim stażem pracy. Był trzeźwy.

— Prawie wszyscy się dziś śpieszymy. Takie smutne to czasy. Są jednak momenty, kiedy warto zwolnić by dotrzeć do celu. To nie jest żadna filozofia, to prosta fizyka. — napisał na swoim facebooku Krzysztof Balawejder.

 

Zdarzenie przedstawione na filmie miało miejsce w ostatni piątek (16 lipca) we Wrocławiu. Tym razem poszkodowaną pogotowie przewiozło do szpitala, ale w takich wypadkach to wyjątek a nie reguła.

Piotr Krejner
video: FB Krzysztof Balawejder

Śląsk Wrocław w Armenii bez Lubambo Musondy [NASZ NEWS]

Poprzedni artykuł

Przeżycie dzieci z wadami wrodzonymi zależy od tego, gdzie się urodziły

Następny artykuł

Możesz także polubić

22 Komentarze

 1. No i oczywiście – stara baba
  Mam nadzieję że pokryje koszty leczenia psychicznego motorniczego
  A wy d***kraci i ludzioszołomy możecie być dumni ze swojego skowytu o pierwszeństwa pieszych. Teraz tego typu stare baby, rozkojarzone i oderwane od rzeczywistości myślą że wszędzie mają pierwszeństwo
  Brawo, macie krew na rękach

  1. Hmmm.a to nie młodzi z nochalami w virtualu wszędzie się wtryniają???

   1. Jak widać

  2. Bądź pewien że jak tobie coś złego w życiu się stanie to też znajdzie się taki co słowem ci doj**bie , taki świat budujesz to w takim żyj baranie !

  3. Dokładnie to samo tyczy się rowerzystów!!! Daja im prawo pierwszeństwa i później takie święte krowy nie patrzą nawet bo nie muszą !!!

   1. Odpier ol się od rowerzystów ramolu

  4. Ty idioto!!!

 2. Rozumiem, że MPK wystawi tej Pani fakturę za szkody i leczenie motorniczego tak jakby to zrobiono ubezpieczycielowi samochodu gdyby ktoś wjechał autem pod tramwaj?

  1. Powinni. Tramwaj to jak czołg nie ucierpiał, ale motorniczemu jak najbardziej powinna płacić za jego nieprzespane noce.

  2. Jeżeli szła ze słuchawkami w uszach i/lub nosem w telefonie powinna być uznana za jedyną winną zdarzenia i obciążona kosztami psychologa dla motorniczego.

 3. Jednej idiotki mniej .

  1. Ale ta Pani żyje

   1. no trudno… ale może jeszcze umrze.

    1. Wszyscy kiedyś umrzemy.

 4. MPK to chyba wszedzie ma pierwszeństwo, od przyszłego go tygodnia bede jeździł z kamerą na rowerze. Tydzien sie nie zaczął a dwukrotnie przejechał by mnie tramwaj na czerwonym.

  1. Tramwaj waży ponad 30 ton, droga hamowania jest wielokrotnie większa od zwykłego samochodu, to są prawa fizyki.
   Czerwone światła, często kwestia odpowiedniego ustawienia sygnalizacji.
   I tak, tramwaj ma pierwszeństwo w niemal wszystkich sytuacjach.

   1. A nawet jak nie ma, lepiej mieć całe auto niż rację.

  2. Oczywiście że ma. Następnym razem, zanim się wypowiesz zapoznaj się z podstawowymi przepisami o ruchu drogowym oraz uzupełnij wiedzę w zakresie fizyki szkoły podstawowej – droga hamowania iw funkcji masy pojazdu.

  3. Bo jechałeś na czerwonym?

 5. Tak trudno spojrzeć na przejazd? Może jakimś cudem jedzie tramwaj ludzie są bezmyślni, najbardziej szkoda motorniczego, bo musi się z tym borykać

 6. Zapatrzona w komórkę…

 7. Tak mało potrzeba do tragedii

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.